Nogometaši Rovinja su ovog ponedjeljka krenuli s pripremama za novu sezonu u Trećoj NL Zapad.
Iako ih „gnjave“ poslovne obaveze karakteristične za ljeto i turizam, novom treneru Alenu Juriću na prvom se treningu odazvalo 16 igrača.
Od odlazaka, poznato je kako u svlačionici više neće biti Tonija Tošića i Danijela Starčića, ali ni Massima Acquavite te Leonarda Šverka, međutim Kanarince raduju i neki noviteti.
Prije svega, Niko Šerifović se vraća u Rovinj te bi taj 20-godišnji ofenzivac mogao biti lijepo pojačanje, kao i već spomenuti Dominik Žgomba koji je stigao iz Rovinja. Na gol bi mogao stići jedan mladi vratar, a Rovinježi se vesele i povratku Lovre Buljevića na obrambene pozicije, nakon fakultetskih obaveza. U kadru će biti i mladi Ukrajinac Igor Melnyk.
Trenažni proces će biti prilagođen poslovnim obavezama, a još bi pojedini igrači mogli biti na probi, iako je prijelazni rok za Rovinježe načelno pri kraju. Prva pripremna utakmica je na rasporedu ove nedjelje, 4. kolovoza 2024., protiv Banjola.