Rukometašice Umaga na domaćem terenu u sklopu 19. kola 1. HRL pobijedile su Zrinski i osvojile nova dva boda koja im omogućavaju nastavak nade u osvajanje šestog mjesta na kraju sezone.

Odlično su u susret ušle rukometašice Umaga i već u 10. minuti vode 5:2. Do poluvremena gošće nikako nisu uspjele smanjiti rezultat pa su na poluvrijeme išle s tri razlike zaostatka. Nakon poluvremena gošće dodaju ‘gasa’ pa preko raspoložene Balić, Balent i Krivokapić dolaze na 18:18.

Međutim pred kraj susreta presudila je kvaliteta Umažanki i rezultatom 26:22 dva boda ostaju u Umagu. Sjajna je bila Ana Jajčević s osam golova, a Simona Hajduk na golu je obranila sedam lopti. Kod gošči najbolja je bila Melani Balić s šest golova, Marta Kozjak je obranila deset udaraca.

Umag – SD Stella Maris – 1. HRL – 19. kolo – SUCI: Ivica Botinčan (Rijeka) i Dario Rupčić (Rijeka)

UMAG – ZRINSKI 26:22 (13:10)

UMAG: Blašković, Nikolić 3, Kernjus 2, Miočinović 5, Jajčević 8, Raspudić 4, Brkljača, Sinčić, Kremer 1, Gombar, Špoljar, Černeka, Krivokapić 3, Medica, Hajduk

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 6 minuta

Trener: Laris Mujkić

ZRINSKI: Kozjak, Car, Balent 2, Balaško 3, Pratljačić 4, Balić 6, Resman 1, Bartolić, Krizmanić, Ugrin, Blagus, Siročić, Rebernik, Vuljak 4, Zanjko

Sedmerci: 2/3, Isključenja: 8 minuta

Trener: Nebojša Buvač