Home Nogomet Treća HNL Zapad Kazalac i Agaj pogodili za pobjedu Rovinja koja vraća osmijeh na Valbrunu,...

Kazalac i Agaj pogodili za pobjedu Rovinja koja vraća osmijeh na Valbrunu, igrači ju posvetili ozlijeđenom suigraču

Damir Kazalac

Rovinj je danas na Lacu napravio „korak od sedam milja“ prema osiguravanju ostanka u ligi. Pred njima je još veliki posao i dugi put, ali druga uzastopna gostujuća pobjeda daje im za pravo da se kod njih širi optimizam i vjera u to da su pred klubom ljepša vremena.

Novigrad nije odigrao dobru utakmicu, premalo su bili opasni danas te nisu pronalazili način kako dovesti u prigodu ponajboljeg napadača u ligi, Dukađina. No, i gosti imaju svog „majstora za golove“.

Igrala se 29. minuta kad je pažnji domaće obrane pobjegao Damir Kazalac i poentirao za rovinjsko vodstvo. Novigrad je malo „živnuo“ početkom nastavka, a u 62. Alden Šuvalija ljevicom s ruba šesnaesterca gađa malu mrežicu za poravnanje.

Pobjedu Rovinju donio je Bernard Agaj u 81. minuti kad je nakon pedeset metara trka s 18 metara matirao domaćeg vratara za konačnih 1:2. Ova pobjeda Kanarincima donosi puno na ljestvici, ali ih je i emotivno ispunila te su nam dojavili kako igrači ovu pobjedu posvećuju suigraču Davidu Juričkom koji se trenutno oporavlja od prometne nesreće.

NOVIGRAD – Stadion Laco – III HNL ZAPAD – 17. KOLO
SUDAC: MArko Cvijović (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Alen Gamilec (Krapina) i Nikola Bedeniković (Zabok)

NOVIGRAD – ROVINJ 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kazalac 29´, 1:1 Šuvalija 62´, 1:2 Agaj Be. 81´

Žuti kartoni: Lihić (Novigrad); Anich (Rovinj)

NOVIGRAD: Nicoletti, Vlašić, Malkić, Ibrahimović (od 64. Đođ), Dukađin, Al Tharwan, Bijelić, Šuvalija, Lihić, Bogdanović, Najhart (od 90. Makovac).

Trener: Zoran Tomić

ROVINJ: Kazalac, Tošić, Stojanov, Peteh, Peršić, Agaj Bl., Lleshdedaj, Kazalac, Prgić (od 77. Lavižati), Agaj Be., Anich.

Trener: Marijan Kesić