Home ISTRA Košarka Košarkaši Pule 1981 preko Kraljevice do finala Kupa Krešimira Ćosića za regiju...

Košarkaši Pule 1981 preko Kraljevice do finala Kupa Krešimira Ćosića za regiju Zapad

Košarkaši Pule 1981 plasirali su se u finale Kupa Krešimira Ćosića za regiju Zapad sinoćnjom pobjedom protiv Kraljevice 73:78 na gostujućem terenu. Bijeloplavi će tako sljedeće srijede na svom parketu Doma sportova Mate Parlov ugostiti prvoligaša Kvarner 2010 u dvoboju koji će odlučivati koji će predstavnik igrati u osmini finala.

U odličnoj navijačkoj atmosferi Doma kulture i sporta Kraljevica gledatelji su imali priliku svjedočiti borbenoj i neizvjesnoj utakmici, igrači trenera Sandra Nicevića u nekoliko su se navrata pokušali rezultatski odvojiti, poluvrijeme su zaključili s četiri koša prednosti, treću četvrtinu sa ‘ugodnih’ plus 10, no iskusni domaćini se ne predaju i u četvrtoj se četvrtini vračaju u susret te pet minuta prije posljednje sirene semafor pokazuje 68:68.

U dramatičnoj završnici igra se praktički koš na koš, tri minute do kraja Puležani imaju tri koša razlike (69:72), no utakmica ni tada nije bila odlučena. 13 sekundi prije kraja rezultat je 73:74, a Bijeloplavi tada zadaju posljednji udarac domaćinima koji do kraja ne postižu više koš, dok je s druge strane Ostojić dvaput precizan s crte slobodnih bacanja, a nakon presječene lopte iz kontre za konačnih 73:78 poentira Nikica Šljuka, koji je susret zaključio s 20 postignutih koševa.

Dean Popović bio je prvi strijelac utakmice s 23 poena, Nikola Ostojić dodao je 14, a prvi puta u sastavu Bijeloplavih, koji su ponovo nastupili bez Luke Mionnija, bio je 14-godišnji David Kalčić. Kod Kraljevice su najbolji bili oni najiskusniji, Šamanić sa 16 i Surina s 15 postignutih koševa. Košarkaše Pule 1981 prije finala Kupa čeka nedjeljna prvenstvena obaveza drugog kola u kojem će snage odmjeriti s Labinom.

KRALJEVICA – PULA 1981 73:78 (16:20; 17:17; 22:28; 18:13)

Kraljevica: Šamanić 16, Paštar, Salamun 5, Jurič 15, Surina 15, Konjević 10, Protega, Smoković 2, Brletić, Bačić, Rajković, Jelenić 10.

Trener: Davor Tadej

Pula 1981: Milivojević, Vučinić, Maurović, L. Topić 4, Fabijanić, D. Topić 8, Koljanin 7, Kalčić, Šljuka 20, Popović 23, Stunja 2, Ostojić 14

Trener: Sandro Nicević