Home Košarka A1 Liga košarkaša Košarkaši Pule 1981 sjajnim drugim poluvremenom do četvrte pobjede u sezoni

Košarkaši Pule 1981 sjajnim drugim poluvremenom do četvrte pobjede u sezoni

Košarkaši Pule 1981 odradili su u prosjeku vrlo dobrih 40 minuta te zasluženo slavili protiv samoborskih protivnika. Naime, ako kažemo da je prvo poluvrijeme od strane Nicevićevih košarkaša odrađena na samo solidnoj razini, onda drugom dijelu „moramo dati“ klasičnu „peticu“.

S 44:44 ušlo se u drugi dio, a izgleda da je „jezikova juha“ domaćeg trenera urodila plodom i da su spomenute greške ispravljene jer se u trećoj četvrtini rješila utakmica. U posljednjem dijelu susreta mirno su Puljani držali razmak u odnosu na goste te još uspjeli i povećati prednost na konačnih 19 razlike.

Najbolji igrač na susretu bio je Kristijan Andabaka koji je ubacio 16 poena uz 71% šuta, ali i sedam skokova te osam asistencija. Uz njega, raspoložen je jako bio i Matija Bilalović koji je ubacio 25 poena, također uz odličnu selekciju šuta (58%).

Goste su predvodili Mandalinić s 22 poena i Levanić-Kutni s tri manje. Spomenimo i da je za Samoborce 27 minuta odigrao i Pazinjan Vanja Miletić kojeg danas nije „išao šut“, ali je prikupio devet skokova za svoju momčad.

PULA – Dom sportova Mate Parlov – Gledatelja: 200 – PRVA MUŠKA LIGA

PULA 1981 – SAMOBOR 89:70
(20:24, 24:20, 28:14, 17:12)

PULA 1981: Filić 3, Guštin 2, Bilalović 25, Andabaka 16, Wrencher 5, Stojanović 5, Marić 7, Bulešić, Šola 7, Dojkić 9, Klepo 10, Milec
Trener: Sandro Nicević

SAMOBOR: Škara 4, Montana 1, Gionechetti 6, Mandalinić 22, Miletić, Levanić-Kutni 19, Ivanković 4, Mihalić, Paleka, Radulović
Trener: Marin Sedlar