Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Kostešić spasio Fažance od poraza, slijedi period, nadajmo se, rekuperacije Mladosti

Mark Kostešić

Fažanci sigurno ne mogu biti zadovoljni s dosad ostvarenim rezultatima jer nakon sedmog kola zauzimaju tek deseto mjesto u Četvrtoj NL NS Rijeka, ali je današnji osvojen bod na popularnom stadionu Cissa Straško u Novalji sigurno pozitivan.

Domaćin je dvaput vodio, a Fažanci su se dvaput uspjeli vratiti, prvi put preko veznjaka Tonija Niševića u 53. minuti, a drugi put preko prekaljenog majstora Marka Kostešića osam minuta prije kraja utakmice.

Pred Fažancima je nešto lakši period, jer sada na Olivu dolaze i Klana i Gospić 1991 u naredna dva tjedna što su utakmice u kojima bi sve osim šest bodova značilo svojevrsno ‘paljenje’ alarma.

NOVALJA – Igralište Novalje – 4. NL NS RIJEKA – 8. kolo – SUDAC: Dalibor Šušnjar (Rupa), POMOĆNICI: Zoran Janković i Milan Butorac (oba Rijeka)

NOVALJA – MLADOST 2:2 (0:0)

Žuti kartoni: Pedić, Badurina (Novalja)

Strijelci: 1:0 Kapitanović 47′, 1:1 Nišević 53′, 2:1 Lučić 64′, 2:2 Kostešić 82′

NOVALJA: Pedić, Tončić (75. Mirčić), Jurac, Bogdanović, Škoda (75. Dabo), Kustić, Badurina, Kapitanović, Dodevski, Lučić, Guščić (10. Šupraha, 12. Datković M.)

Trener: Ivica Datković

MLADOST: Lovrić, Marijanović (80. Stojanović), Nišević, Ristić, Lazendić, Kostešić, Benčić (46. Milotić), Jay (70. Halilović), Funčić, Butković, Subanović

Trener: Mitar Gavočanov