Home Rukomet Prva HRL Jug “Kovari” porazom ostali bez važnih bodova

“Kovari” porazom ostali bez važnih bodova

Rudar Labin danas je na domaćem terenu dočekao Senj, momčad koja je zajedno s “Kovarima” u grčevitoj borbi za opstanak. Iako su Labinjani imali prednost domaćeg terena te imperativ pobjede dva boda putuju u Senj.

“Kovari” na otvaranju susreta imaju 2:0 te 3:1, ali vrlo brzo gosti preko Grozdeka u 10. minuti vode 3:5. Nakon 17. minuta igre pogotkom Frankovića stoji 7:7, ali ne uspijevaju domaćini susret prelomiti u svoju korist. Gosti su razigraniji, pa pet minute prije kraja prvog dijela Krajcar poentira za 8:10.

Koliko su bodovi iz današnjeg susreta bili važni jednima i drugima pokazuje ulazak u drugi dio, kada su obje momčadi vrlo koncentrirane, pa se igra gol za gol. U tom periodu domaćine u igri uglavnom drže Jurman i Ratkajec, ali Rudar se ne može odvojiti. Prvu veću prednost zato imaju gosti u 40. minuti kada je Grozdek pogodio za +3 (15:18). Najveću prednost ima Senj u 45. minuti kada pogađa Stanić za 16:21 te postaje jasno kako se “Kovari” iz takvog minusa ne mogu vratiti.

Domaću momčad u zadnjih deset minuta “vuče” samo Ratkajec, međutim to je nedovoljno, pa se Rudar nije više ozbiljnije približavao Senju koji je utakmicu mirno priveo kraju, a “Kovarima” donio nove probleme.

Spomenimo kako Rudar zaostale utakmice igra 31. ožujka kada odlazi na teško gostovanje u Karlovac, a potom, 7. travnja, u Labin stiže neugodni Zadar 1954. Međutim, prije toga, 27. ožujka igra se redovno, 17. kolo, kada “Kovarima” dolazi Kozala.

LABIN– SC Franko Mileta – 1. HRL Jug – 16. KOLO
SUCI: Hrvoje Čačić i Frano Josić (oba Zagreb)

RUDAR LABIN – SENJ 27:32 (10:12)

RUDAR LABIN: Murselović, Kokot, Derossi 1, Jurman 7, Lazar, Štucin, Dželili, Ratkajec 12 (3), Jelušić 3, Štingl, Kostić 2, Lukšić, Franković 2, Mandić, Tomičić, Vozila.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 12 minuta (Štucin 6, Kostić 4, Lukšić 2)

Trener: Dalibor Zupičić

SENJ: Nekić, Vukšić 6, Katić, Grozdek 6, Barbić I. 6 (2), Krajcar 5, Čulinović, Zrinski, Francetić 2, Katić 2, Krpmotić 1, Barbić A., Stanić 4, Ćosić, Jeličić

Sedmerci: 2/2, Isključenja: 10 minuta (Grozdek 4,Krajcar 2, Krmpotić 2, Stanić 2)

Trener: Josip Štokić