Kup Istre

KUP ISTRE – OSMINA FINALA | Šokantni rezultati – Ližnjan izbacio Buje, Marčana Rovinja, a Banjole Rudaru isporučile “petardu”

Uljanik je u Petroviji slavio sa 0:7, a uz dvostrukog strijelca, mladog Ahmeda Durma, pogodili su i Dorian Osmanollaj, Kristian Batelić, Milivoj Simeunović, Danilo Kovačević i Aleksandar Mašović.

Lako su do četvrtfinala stigli i nogometaši porečkog Jadrana, ispred 300 gledatelja na višnjanskoj Pineti. Strijelci u 0:6 pobjedi bili su Oliver Sumić, Filip Šverko, Ivan Al Tharwan, Abdullah Saleh, Landry Kamga i Mate Ivetić.

Peroj je dobro namučio trećeligaša iz Medulina. Stefan Stojanović i Blendi Agaj doveli su Medulince do 0:2, a konačnih 1:2 postavio je domaći golgeter Nikola Vučetić u 85. minuti.

U potpićanskoj Dumbrovi ispred 150 gledatelja, Noah Funčić, je s dva pogotka poveo Pazinjane u narednu fazu te galantno odlučio ne proslaviti pogotke protiv svog bivšeg kluba, a u strijelce se upisao i Maikol Prenc. Za domaćine je na 1:2 u 90. minuti smanjio kapetan Toni Braušić.

Koliko je Baćac Winery Prva ŽNL jaka, pokazali su Marčana i Ližnjan. Lider sa Šaraje je pobijedio Buje s 4:1 uz golove Edija Ljubasa, Marka Kontošića, Saše Uroševića i Tonija Bilobrka, dok je za Buježe pogodio Matija Šusterajter.

Šok i u Marčani. Lider Treće HNL Zapad poražen je od rastrčanih i raspoloženih Marčanaca. Sulejman Idrizović, Luka Birkić i Arian Agaj doveli su Marčanu do 3:0, a Damir Kazalac je samo smanjio pobjedu gostiju u 83. minuti.

Blagi debakl doživio je i labinski Rudar kod Banjola. Nije toliko problem ni poraz, koliko način. Na kraju 5:0 za Tomićevu momčad, a strijelci su bili Luka Miškulin, bivši igrač Kovara, dvaput te po jednom povratnik na terene Loren Ivanošić, David Luchesi i Damjan Gerlič.

Zanimljivu utakmicu gledalo se na Vinežu. Za domaće su pogodili Nermin Krasnići i Tibor Zakomac, a za goste Toni Najhart i Niko Gržetić, prije nego se otišlo na jedanaesterce. Tamo je Dajla prošla dalje s 4:2.