Prva ŽNL Istra

Ližnjan samouvjereno savladao pulsku Istru i pokazao kako igraju prvaci

Ližnjan je pred svojim navijačima danas osigurao titulu Prve ŽNL, nakon što je rezultatom 5:0 porazio Istru Pulu.

“Petardu” golova otvorio je popularni “Konte”, koji je u 25. minuti susreta svoju momčad doveo u prednost. Šest minuta kasnije (po)najbolji igrač lige Saša Urošević, udvostručio je prednost domaćina s kojom se otišlo na odmor.

Trupe Zorana Moravca, dodale su gas u nastavku igre, te su uspjeli još tri puta zatresti mrežu protivnika. Najprije se Edi Ljubas, zgoditkom iz 51. minute upisao na listu strijelaca, a svoje ime na njoj su još pronašli Toni Bilobrk i kapetan momčadi Davor Licardo.

“Gorjeti” će večeras cijelu noć na Šaraji, a razloga itekako ima. Čestitke momčadi Ližnjana na osvojenoj tituli i svim simpatizerima kluba, pogotovo Čiklonima.

LIŽNJAN – Igralište Šaraja – PRVA ŽNL – 24. KOLO – SUDAC: Boris Vitasović (Filipana) POMOĆNICI: Patrik Beniković i Saša Mikša (oba Pula) DELEGAT: Aljoša Radolović (Marčana)

LIŽNJAN – ISTRA PULA 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kontošić 25′, 2:0 Urošević 31′, 3:0 Ljubas 51′, 4:0 Bilobrk 66′, 5:0 Licardo 79′

Žuti kartoni: Pavić, Topić (Ližnjan)

LIŽNJAN: Percan, Popović (80. Vugrinec), Pavić, Urošević, Čude, Kontošić (60. Bilobrk), Licardo, Topić (70. Kolić), Radović, E. Ljubas (80. S. Ljubas), Macan-Stanić (70. Škifić)

Trener: Zoran Moravac

ISTRA PULA: Ofak (73. Pantić), Premate, Dabić, Žilo, Kinkela, Matković (46. Tomanić), Ivešić, Melnyk (61. Filipović), Šabić (61. Božac), Beriša (73. Latin), Štifanić

Trener: Dragan Simeunović