Home Nogomet Prva ŽNL Istra Ližnjanci u Dajli definitivno potvrdili da je ovo momčad koja može do...

Ližnjanci u Dajli definitivno potvrdili da je ovo momčad koja može do titule prvaka

Šteta što je danas u Dajli bilo tek pedesetak gledatelja, jer su domaći nogometaši i gosti iz Ližnjana odigrali sjajnih 90 minuta, u kojima se vidjelo šest pogodaka, ali i jasnu ambiciju Ližnjanaca koji definitivno idu po naslov prvaka Baćac Winery Prve ŽNL.

Dva je pogotka u prvih 50 minuta postigla ližnjanska “desetka” Dino Balde, da bi nakon toga Žiga Čuk vratio nadu Dajli. Trajalo je to do 70. minute kada Edi Ljubas povisuje na 1:3. Novu nadu domaćinu “kupuje” Erik Bučić u 79. minuti.

No, malo je i ta trajala. Ponajbolji igrač lige, Saša Urošević zabija u 84. za povećanje vodstva momčadi Zorana Moravca koji ga je tada i izvadio kako bi dobio zasluženi pljesak nakon još jedne odlične utakmice.

DAJLA – Mjesno igralište – PRVA ŽNL – 13. kolo – SUDAC: Petar Pejkunović (Kožljak) POMOĆNICI: Darko Gubeljić (Labin) i Karlo Terković (Kršan) DELEGAT: Željjko Đaković (Poreč)

DAJLA – LIŽNJAN 2:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Balde 31′, 0:2 Balde 49′, 1:2 Čuk 54′, 1:3 Ljubas E. 70′, 2:3 Bučić 79′, 2:4 Urošević S. 84′

Žuti kartoni: Damjanić, Bašić (Dajla) Bobić (Ližnjan)

DAJLA: Novaković, Mujanović, Damjanić, Krčalić, Gržetić, Čuk, Bučić, Stojić (77. Malkić), Jalušić (36. Badanjak, 56. Jugovac), Bašić, Ribić (36. Brajković)

Trener: Hrvoje Lončarević

LIŽNJAN: Percan, Popović (69. Pačić), Urošević S. (84. Ljubas S.), Čude, Balde, Licardo, Bobić, Kostešić, Radović, Kolić (46. Kontošić), Ljubas E.

Trener: Zoran Moravac