Osim golova nije bilo previše prigoda, ali utakmica je bila izuzetno zanimljiva. Istra 1961 mučila se u ofenzivnom dijelu sve do ulaska Lorena Maružina koji je izborio jedanaesterac i asistirao gol za pobjedu.

Igrala se 40. minuta kada su u skok ušli Miličević i Prelčec, a lopta u ruku pogađa pulskog igrača pa sudac Marić dosuđuje najstrožu kaznu. Siguran realizator je Marko Pervan za 1:0 Cibalije. No, samo minutu kasnije uvjerljivo najlošiji igrač Istre 1961 do tog trenutka, Dino Halilović, maestralno iz voleja sa 17 metara pogađa suprotne rašlje za 1:1.

Odličnu prigodu iz prekida imala je Istra 1961 u 45. minuti. Centrirao je i to odlično Prelčec, a Joao Escoval neshvatljivo sa sedam metara propustio matirati domaćeg vratara. Naime, lopta ga je pogodila u rame, iako je on došao na nju, ne obrnuto…

U 57. minuti ponovno Cibalia stiže u vodstvo. Suradnja tri Marka, Mlakića, asistenta Karamarka i strijelca Pervana odigrala se po desnoj strani prije nego li je potonji glavom loptu poslao u mrežu.

Ipak, Istra 1961 dolazi do drugog poravnanja u 84. minuti kada Risto Mitrevski realizira jedanaesterac kojeg je Oršolić napravio na Lorenu Maružinu. U 88. minuti Maružin još jednom pokazuje da ničim nije zaslužio tretman koji ima u pulskom prvoligašu.

Istina, Dejan Maksimović mu je idealno dao loptu iza vinkovačke obrane, ali krilni ofenzivac iz Maružini još bolje poslužuje Marina Grujevića koji s desetak metara zabija za konačnih 2:3 i četvrtfinale!

VINKOVCI – Stadion Cibalie – Gledatelja: 325

HRVATSKI NOGOMETNI KUP – OSMINA FINALA – Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

CIBALIA – ISTRA 1961 2:3 (1:1)

Strijelci: 1:0 Pervan 40′-11m, 1:1 Halilović 42′, 2:1 Pervan 57′, 2:2 Mitrevski 83′-11m, 2:3 Grujević 88′

Žuti kartoni: Karamarko, Rubić, Mlakić (Cibalia) Matyazh, Halilović, Kitanovski, Prelčec (Istra 1961)

CIBALIA: Nevistić, Rubić, Karamarko, Milić, Pervan (od 82. Oršolić), Štrkalj (od 33. Mlakić), Filipović, Plum, Kordić, Miličević, Peričić

ISTRA 1961: Ćorić, Ferreira (od 61. Maksimović), Halilović, Prelčec, Matyazh (od 75. Maružin), Mitrevski, Kitanovski, Hadžić, Joao Escoval, Grujević, Jelavić (od 89. Miljanić)