Home HRVATSKA I SVIJET Football Loš dan za hrvatske klubove u Europi

Loš dan za hrvatske klubove u Europi

Nakon nekoliko tjedana koji su bili pozitivno zapamćeni u hrvatskom nogometu, stigao je i onaj negativni. Rijeka je dan ranije izgubila od Olympiakosa, a jučer su loše rezultate ostvarili i ostali hrvatski predstavnici.

Najbolju situaciju imao je Osijek, zabivši preko Ejupia u devetoj minuti i onda izborivši jedanaesterac. Nažalost, Barišićev udarac nije pronašao put do mreže, pa je šest minuta kasnije Austria Beč izjednačila. Svojedobno velika nada austrijskog nogometa, danas 24-godišnji Raphael Holzhauser pogodio je u 60. minuti za 1:2.

Teško je riječima opisati koliko su lošu utakmicu odigrali Dinamo i albanski Skenderbeu. Nepovezano, sporo i bez pravih prilika izgledalo je to ispred gotovo 10 tisuća gledatelja da bi “Modri” do iole pozitivnog rezultata stigli u četvrtoj minuti nadoknade, golom Angela Henriqueza za 1:1. Inače, gostima je i poništen regularni gol na rezultatu 0:0.

Iako je omjer udarac u okvir na kraju utakmice glasio 3:6 za Hajduk, nogometaši Evertona lako su stigli do velike prednosti. Michael Keane i Idrissa Gueye bili su strijelci nakon pogrešaka Hajdukove vezne linije, a jedino što veseli je činjenica da Nikola Vlašić i dalje igra u sjajnoj formi. Završio je susret sa dva ključna dodavanja, 6/7 uspješnih driblinga i tri presječene lopte te je uz Hamzu Barrya ocijenjen najboljom ocjenom za jučerašnji susret od strane WhoScoreda.