Home Nogomet Treća HNL Zapad Maestralni potez Butorca i dva lijepa pogotka Buršića odlučili derbi

Maestralni potez Butorca i dva lijepa pogotka Buršića odlučili derbi

Dvije stvari nakon današnjih 90 minuta treba reći. Prva je kako je Crikvenica apsolutni i zasluženi pobjednik Treće HNL Zapad te se njihovoj tituli ne može pronaći ni najmanja zamjerka, a danas su odigrali još jednu sjajnu utakmicu. Također, treba reći da je Jadran “izgorio” u silnoj želji.

U prvom dijelu Jadran je imao više loptu u svojim nogama, međutim, Crikvenica je pokazala u više navrata da može biti opasna. Posljednji trenuci prvog poluvremena donijeli su gol gostiju. Ivan Butorac, kapetan gostiju, napravio je maestralan potez, primivši jednu tešku loptu desnicom da bi nakon toga ljevicom poentirao u rašlje Porečana za 0:1.

Početak nastavka odmah je donio “hladan tuš” domaćinu. Josip Buršić došao je u jednu prigodu i pogodio kroz noge Pavlića za 0:2. Imali su nakon toga jedni i drugi nekoliko poluprilika, ali pogodaka nije bilo do 86. minute kada Buršić novim sjajnim potezom, udarcem “vanjskom” s preko 20 metara postavlja konačnih 0:3.

POREČ – SRC Veli Jože – TREĆA HNL ZAPAD – 26. KOLO
SUDAC: Marin Vidulin (Kanfanar) POMOĆNI SUCI: Robi Kezele i Luka Pajić (Rijeka) DELEGATKINJA: Lara Bulić (Sv. Katarina)

JADRAN – CRIKVENICA 0:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Butorac 45′, 0:2 Buršić 49′, 0:3 Buršić 86′

Žuti kartoni: Radman, Banić, Ilić (Jadran) Butorac, Vidović, Buršić (Crikvenica)

JADRAN: Pavlić, Ilić, Mofardin (53. Banić), Užila (68. Leko), Maružin A. (53. Terlević), Lepinjica, Sumić, Tikas, Ereiz (53. Perković), Radman, Bernobić

Trener: Dalibor Šuran

CRIKVENICA: Baričević, Prpić D., Bogdanić (90. Svetić), Mazzaroli, Alilović, Butorac, Šarković (18. Buršić), Merle, Mašić (70. Suden), Antanasković, Vidović

Trener: Tomislav Lopac