Home Nogomet Istra 1961 Mihael Rovis i Tomislav Glavan riješili Šibenčane

Mihael Rovis i Tomislav Glavan riješili Šibenčane

Juniori Istre 1961 od prvoga su trenutka utakmice sa Šibenikom preselili igru na polovicu momčadi sa Šubićevca. Već u 3. minuti nakon dugačke lopte iz zadnje linije na napadača Tomislava Glavana, isti je prenosi glavom preko istrčalog gostujućeg vratara a Mihael Rovis “škaricama” postiže prekrasan pogodak.

Samo sedam minuta nakon toga, a tek je deseta minuta, nakon prekršaja na Krčaliću, sucu Mateu Čaliću nije preostalo drugo nego da pokaže na bijelu točku sa koje je precizan ponovno Rovis.

Drugo poluvrijeme Šibenčani se bude i puno bolje izgledaju no u prvih 45 minuta. Stvaraju gosti poluprilike, upućuju udarce izvan granice šesnaesterca, no sve to bez pogotka. U samoj završnici, prije no što je zamijenjen, nakon centaršuta, Tomislav Glavan poentira glavom i zabija za konačnih 3:0.

MEDULIN – Igralište Arenaturist Hospitality – 1. HNL juniori – 11. kolo – SUDAC: Mateo Čalić (Marčana), POMOĆNICI: Diego Biljuh (Marčana) i Ivan Jakičić (Poreč)

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 3:0 (2:0)

Žuti kartoni: Bolanča, Arambašić, Živalj (Šibenik)

Strijelci: 1:0 Rovis 3′, 2:0 Rovis 10′, 3:0 Glavan 90′

ISTRA 1961: Čović, Džemaili, Vujnović, Krčalić (46. Gobbo), Pohmajević (85. Glavaš), Rovis (75. Flego), Hmura, Pajković (90. Maurić), Glavan (90. Novak), Mujkić, Ostović

Trener: Ivan Lajtman

ŠIBENIK: Benat, Marinović (87. Ugrina), Rakić (55. Arambašić), Režan, Živalj, Šupe, Škugor, Silov (70. Jurić), Bolanča, Klisović (87. Jakešević), Damjanić

Trener: Anđelko Godinić