Home Nogomet Istra 1961 Minimalna pobjeda aktualnog (i budućeg) prvaka

Minimalna pobjeda aktualnog (i budućeg) prvaka

Dinamično je bilo u samom startu utakmice Istre i Dinama. Puljani u fazi obrane kao i već dugo vremena, s Galileom između dva stopera, Istrin blok između šesnaesterca i trideset metara, bez imalo nade da Puljani prema naprijed išta naprave.

Gavranović, Kadzior i Majer u prvih su petnaestak minuta bili u poluprilikama, a Oršić i Moubandje visili u zaleđu. U stvarnosti, čekao se gol Dinama. Koji će doći kad-tad. I došao je. Najprije je Oršić izborio korner, od kojega se Istra obranila, a nakon toga je Oršić fantastično pored Tomaševića asistira Kadzioru za 0:1 u 22. minuti.

I nadalje, nećemo od pulske momčadi vidjeti ništa. Nazrijeti će se i dogoditi poneki zalutali pokušaj, poneki neuspjeli bijeg Gržana ili nekog drugoga igrača. No, to je igra koju kod Istre gledamo i koja je negledljiva i protiv Dinama i protiv Intera. I protiv prvoga i protiv zadnjeg, Istri je svejedno. Nakon pola sata pogriješio je Galilea gurnuvši Oršića u prigodu, ali je Čondrić spasio.

Zaslužio je Ćuže nakon toga i žuti karton, tražeći nepostojeći jedanaesterac, no prošao je s mrkim pogledom gospodina Strukana.  Vrijedilo je zabilježiti i korner za Istru, prvi, u posljednjoj minuti prvoga dijela, jer je to najbliži dolazak pred Zagorca u prvome dijelu. Sretnih, za Istru, presretnih 0:1 u prvome dijelu.

Nastavak se čekao da Puljani iziđu na teren. A izišli su isti i kod jednih i kod drugih. Pa da vidimo…

Četrdeset i deveta je donijela kraj. Grujević je krenuo u dribling prema svom golu na samoj liniji šesnaest metara (?) Kadzior je oteo loptu, Oršić pospremio u gol za 0:2, a fizioterapeut Puljana uhvatio se za glavu. I nakon toga, konačno je i Istra proigrala. Izišla u nekoliko navrata pred Zagorca, pa je Lončar pokušao glavom nakon asistencije centaršuta Sergia.

Zoran Peruško, autor teksta

Ok, da, Dinamo je malo zastao, utakmica je gotova, i mirno je privodi kraju, no to je vrijeme u kojemu Istra pokazuje da određenog materijala u njoj ima. I upravo je zato nejasno zbog čega im pulski trener u pripremi utakmice ne dopušta da igraju nogomet, već ih ograničava na defenzivne zadatke. Jer? Što ako iziđemo i odemo igrati od prve minute dobiti ćemo pet komada? Pa, zar si stvarno mislio da nešto protiv Dinama možeš iščeprkati? Pa dobijte pet komada, koga briga? Rezultati 0:2 ili 0:5 protiv Dinama – isti je ‘klinac’!

U ovoj Istri neke krvi ima…ali ju je Prelec svojim odlukama ugasio. Izvještaj okončan u sedamdesetoj. Istra 1961 je do kraja utakmice i smanjila preko jedanaesterca Ćužea.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 2642 – I HNL – 17. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Goran Perica (Šibenik) i Mario Pepur (Split) DELEGAT: Ivan Smokrović (Rijeka)

ISTRA 1961-DINAMO 1:2 (0:1)

Strijelac: 0:1 Kadzior 22′, 0:2 Oršić 49′, 1:2 Ćuže 90′-11m

Žuti kartoni: Galilea (Istra 1961) Zagorac, Moro (Dinamo)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Gržan (83. Bušnja), Galilea, Perić-Komšić (64. Fintić), Grujević, Lončar (76. Močinić), Ćuže, Obeng, Tomašević, Sergi
Trener: Ivan Prelec

DINAMO: Zagorac, Majer (65. Ivanušec), Gavranović (74. Atiemwen), Gojak, Šitum, Moubandje, Moro, Theophile Catherine, Perić, Kadzior, Oršić (81. Marin)
Trener: Nenad Bjelica