Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Mladost pobjednički kroz Buje, Halilović srušio lidera

Mladost pobjednički kroz Buje, Halilović srušio lidera

SHARE
Almir Halilović

Sadržajni i pomalo nervozni derbi osmoga kola pripao je na kraju Fažancima koji su Buježima na njihovom igralištu Zeleno nanijeli prvi poraz sezone.  Domaćinu je presudio odlični Almir Halilović koji je dvama golovima Mladost zasluženo odveo do pete pobjede sezone, potvrdivši odličnu formu momčadi Kristijana Pekice.

Buje su povele u 17. minuti nakon što je Krizmanić ubacio pred vrata gostiju a Jerkan sa pet metara zatresao mrežu nemoćnog Tončinića.  Iako se činilo da će Buježi nastaviti sa pobjedama, gosti su se u nastavku utakmice digli i preko raspoloženih Kostešića i Halilovića domaćinu radili velike probleme iz kontri i polukontri.

U 16.  minuti Halilović je pobjegao pažnji domaće obrane i izjednačio. Kod rezultata 1:1 domaći su tražili najstrožu kaznu, ali neuspješno. Pola sata prije kraja utakmice najbolji igrač utakmice Halilović se drugi puta upisao među strijelce i kasnije će se pokazati postavio konačan rezultat.

Domaćin je na kraju imao dosta prigovora na suđenje glavnog arbitra, koji je svojim dijeljenjem pravde izazvao bučne reakcije stotinjak gledatelja.


BUJE – Igralište Zeleno – IV NL NS RIJEKA – 8. KOLO – Gledatelja: 100
SUDAC: Paolo Jakovašić (Opatija) POMOĆNI SUCI: Dalibor Šušnjar (Rupa) i Đulijano Kulaš (Mošćenička Draga)

BUJE – MLADOST 1:2 (1:1)

Strijelci: 1:0 Jerkan (7′), 1:1 Halilović (16′), 1:2 Halilović (60′)

Žuti karton: Krizmanić, Čović (Buje), Ristić, Špelić, Kostešić, Halilović (Lokomotiva)

BUJE: Milanović, Baf (58′ Šorgo), Bolčević, Krizmanić, Bojić, Kapular, Bartolić, Fakin (61′ Čović), Prodan, Bičanić, Jerkan
Trener: Dalibor Višković

MLADOST: Tončinić, Marijanović, Nišević (90′ Budija), Ristić (77′ Špelić), Hasanbašić, Kostešić, Halilović, Valčić, Funčić, Bradarić
Trener: Kristian Pekica


ČETVRTA NL NS RIJEKA – 8. KOLO

19-10-2019
Borac
Gospić 1991
19-10-2019
Medulin 1921
Lokomotiva
19-10-2019
Otočac
Vihor
19-10-2019
Naprijed
Cres
19-10-2019
Buje
Mladost /F/
20-10-2019
OŠK Omišalj
Kraljevica

ČETVRTA NL NS RIJEKA – LJESTVICA

Rank Teams Played Won Drawn Lost For Against Points Current form
1 Buje 11 8 1 2 24 11 25 WLWLW
2 Cres 11 7 2 2 27 11 23 WDLDW
3 Vihor 11 7 1 3 25 14 22 WWLWW
4 Naprijed 11 6 2 3 23 9 20 LDWWD
5 Mladost /F/ 11 6 2 3 16 9 20 WWWDL
6 Gospić 1991 11 5 4 2 16 13 19 WLWDD
7 Kraljevica 11 5 0 6 22 24 15 LWWWW
8 Otočac 11 4 2 5 14 16 14 LLWDL
9 Medulin 1921 11 4 1 6 9 17 13 LWLLD
10 Borac 11 3 1 7 10 19 10 WWLWD
11 OŠK Omišalj 11 2 0 9 17 35 6 LLLLL
12 Lokomotiva 11 1 0 10 11 36 3 LLLLL

ČETVRTA NL NS RIJEKA – 9. KOLO

26-10-2019
Mladost /F/
OŠK Omišalj
26-10-2019
Cres
Buje
26-10-2019
Vihor
Naprijed
26-10-2019
Lokomotiva
Otočac
26-10-2019
Gospić 1991
Medulin 1921
26-10-2019
Kraljevica
Borac