Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Mladost upisala šesti poraz zaredom, Cresani kaznili domaće promašaje

Mladost upisala šesti poraz zaredom, Cresani kaznili domaće promašaje

Nogometaši Mladosti i šesto kolo zaredom nisu izbjegli poraz na četvrtoligaškim travnjacima. Neugodan niz nastavljen je u dvoboju sa Cresom, koji se na Olivi pokazao previsokom preprekom za Fažance.

Iako, dvoboj bi možda otišao i u drugome smjeru da je domaćin kod rezultata 0:0 iskoristio dvije dobre prilike za pogodak. Obje je promašio Halilović, koji je dvaput izlazio sam na gostujućeg vratara, ali je iskusni Zmajla sačuvao svoju mrežu. Treći je pokušaj domaćina iz gužve zaustavila vratnica.

Rasterećeni Cresani to su znali iskoristiti i u nastavku prelomiti susret. Do vodstva su stigli u 66. minuti nakon što je Kalanj odlično prošao uz out liniju i povratnom loptom pronašao natrćalog Uzelca za 0:1. Pobjedu otočana potvrdio je četiri minute prije kraja Cianci. Baljak je jednom dugom loptom pronašao napadača Cresa, koji se oslobodio pratnje i potom znalački lobao Tončinića za konačnih 0:2.

FAŽANA – Igralište Oliva – Gledatelja: 30 – IV NL NS RIJEKA – 33. KOLO
SUDAC: Danijel Klarić (Ratulje). POMOĆNI SUCI: Milan Kukuljan (Podkilavac) i Bojan Blaškić (Rijeka)

MLADOST – CRES 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Uzelac (66′), 0:2 Cianci (86′)

Žuti kartoni: Valčić (Mladost), Uzelac, Baljak (Cres)

MLADOST: Tončinić, Ristić, Paus (81′ Purak), Halilović, Vujica, Bogdan, Valčić, Funčić, Kostešić, Livović (6′ Milotić 68′ Baf), Bradar
Trener: Kristijan Pekica

CRES: Zmajla, Nikolić, Turkalj, Uzelac (86′ T. Zubović), Kalanj, Žarić, Baljak, Crnovršanin, Tarabocchia, K. Zubović (72′ Baždarić), Cianci
Trener: Neven Strukan