Home Nogomet Treća HNL Zapad Mofardin i Valenta za nastavak porečkog galopa

Mofardin i Valenta za nastavak porečkog galopa

SHARE

Lijepi istarski derbi odigran je danas u Poreču gdje je domaći Jadran upisao nove bodove. Iako je Dalibor Šuran vjerojatno jedan od najboljih istarskih trenera, treba reći da su za ovaj Jadrana danas s klupe ušli Dujanić, Videkić, Radman i Banić, četvorka koja bi svoja mjesta pronašla u gotovo svakoj momčadi u III HNL Zapad.

U takvim okolnostima, Buježi ne trebaju previše biti obeshrabreni današnjim rezultatom jer Šuranova „laka konjica“ u Poreču će malo kome prepustiti išta osim „mrvica“. Na otvaranju je Jadran imao tri izrazite prilike, ali su Valenta, Sumić i Perković promašili cilj.

Nakon toga je u 37. minuti iz blizine za goste zaprijetio Bučić, ali njegov snažan šut završava u tijelu Pavlića. Četiri minute kasnije sa 17 metara šutira Adam Mofardin, a lopta pogađa nekog od gostiju i završava ispod grede – 1:0.

U nastavku Buježi nešto bolji, u smislu da domaćin više nije stvarao šanse, ali je svejedno u 82. minuti uspio potvrditi pobjedu. Učinio je to Emanuel Valenta, napadač Jadrana koji trenutno zabija više od gola po odigranoj utakmici, nakon jednog kornera, glavom poentiravši na drugoj vratnici.


POREČ – SRC VELI JOŽE – Gledatelja: 250 – III HNL ZAPAD – 9. KOLO
SUDAC: Antonio Kokot (Vrbovec) POMOĆNICI: Marko Rašić i Hrvoje Radić (Zagreb) ČETVRTI SUDAC: Matija Spudić (Ivanić Grad) DELEGAT: Domagoj Ćužić (Rijeka)

JADRAN – BUJE 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mofardin 41′, 2:0 Valenta 82′

Žuti kartoni: Bernobić, Ilić (Jadran) Valenta, Damjanić, Fakin (Buje)

JADRAN: Pavlić, Leko (81. Videkić), Ilić, Mofardin (81. Banić), Užila, Maružin (64. Dujanić), Lepinjica, Perković (72. Radman), Sumić, Bernobić, Valenta

Trener: Dalibor Šuran

BUJE: Milanović, Baf (62. Šoškić El.), Stević, Bolčević, Krizmanić, Manić, Bučić, Fakin, Valenta, Prodan (46. Damjanić), Šoškić En.

Trener: Dalibor Višković


TREĆA HNL ZAPAD – 9. KOLO

24-10-2020 15:30
Jadran
Buje
24-10-2020 15:30
Krk
Grobničan
24-10-2020 15:30
Nehaj
Vinodol
04-11-2020 14:00
Novigrad
Cres
10-11-2020 14:00
Uljanik
Rovinj
10-11-2020 14:30
Crikvenica
Rudar
24-11-2020 14:00
Naprijed
Pazinka

TREĆA HNL ZAPAD – LJESTVICA

Rank Teams Played Won Drawn Lost For Against Points Current form
1 Crikvenica 13 11 2 0 30 5 35 WDWWD
2 Grobničan 13 9 1 3 38 11 28 WWDWL
3 Jadran 13 8 4 1 32 11 28 WWWDD
4 Rudar 13 8 1 4 23 12 25 DLWWW
5 Cres 13 8 1 4 18 17 25 WWWLW
6 Vinodol 13 6 2 5 17 12 20 LLWWW
7 Uljanik 13 5 5 3 19 16 20 DDWLW
8 Nehaj 13 4 3 6 7 16 15 WLLDW
9 Novigrad 13 4 3 6 17 27 13 LLDWL
10 Pazinka 12 1 7 4 12 18 10 LDLLD
11 Buje 11 2 2 7 12 20 8 LLLWD
12 Naprijed 13 2 2 9 8 30 8 LLLLD
13 Rovinj 13 2 1 10 10 35 6 LLLWL
14 Krk 12 1 2 9 8 21 5 LLLLL

TREĆA HNL ZAPAD – 10. KOLO

31-10-2020 14:00
Buje
Rovinj
31-10-2020 14:00
Pazinka
Uljanik
31-10-2020 14:00
Vinodol
Crikvenica
31-10-2020 14:00
Grobničan
Nehaj
31-10-2020 14:00
Cres
Krk
31-10-2020 14:00
Jadran
Novigrad
18-11-2020 14:00
Rudar
Naprijed