Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Na krilima najboljeg strijelca lige Grobničani pokazali zašto će (p)ostati prvaci

Grobničan je i danas u Rovinju pokazao zbog čega ni u jednom trenutku ove sezone nije bilo upitno tko će (p)ostati prvak Četvrte nogometne lige Nogometnog središta Rijeka.

Naime, Rovinježi su danas bili raspoloženi, pogotovo njihov ofenzivni trozubac, a već je u petoj minuti Damir Kazalac iskoristio lijepu loptu u prostor i poentirao za rano vodstvo Kanarinaca.

No, najbolji strijelac lige, Dražen Pilčić u 21. minuti poravnava na 1:1, a nakon što je šest minuta prije predaha Teo Krajcar drugi put doveo u vodstvo domaćina, prekaljeni majstor Siniša Linić namjestio je nišanske sprave u 44. minuti – za 2:2.

Još jedan majstor ove igre, Neven Špiranac, strijelac je za Rovinježe u 64. nakon što su ga gosti na trenutak ostavili nečuvanog, ali 15 minuta kasnije mladi Dario Valić poravnava treći put na utakmici. Tko drugi nego Pilčić, osam minuta prije kraja, donosi pobjedu novom/starom prvaku lige.

ROVINJ – SRC Valbruna – Gledatelja: 80 – IV NL NS RI – 23. KOLO
SUDAC: Antonio Melnjak (Rijeka) POMOĆNI SUCI: Vedran Jelenčić i Zvonko Sobol (oba Kastav) – DELEGAT: Dragan Jurić (Pula)

ROVINJ – GROBNIČAN 3:4 (2:2)

Strijelci: 1:0 Kazalac 5´, 1:1 Pilčić 21´, 2:1 Krajcar 39´, 2:2 Linić 44´, 3:2 Špiranac 64´, 3:3 Valić 79´, 3:4 Pilčić 82´

Žuti kartoni: Karlović, Batelić, Krajcar (Rovinj); Brdar (Grobničan)

ROVINJ: Marić, Karlović M., Vidan, Rojnić, Krajcar (od 87. Stojanov), Karlović K., Kazalac, Batelić, Špiranac, Bilić, Rudela.
Trener: Alen Jurić

GROBNIČAN: Srok, Jukić, Bosančić (od 81. Vukelić), Miculinić, Brdar (od 90. Fučak), Pilčić, Matković (od 62. Grgić), Gundić, Prtenjača, Babić (od 90. Conjar), Linić (od od 73 Valić).
Trener: Dušan Gruevski