Prva ŽNL Istra

NAJAVA – I ŽNL – 13. KOLO | Medulin 1921 i Banjole pred teškim ispitima

FOTO: Tihomir Geršner

Prva ŽNL u svom 13. kolu donosi za vikend dva prava derbija. U Banjolama gostuje Veli Vrh koji je i prije par dana pokazao da može sa „snažnima“, a još će i domaćin biti bez kapetana Vedrana Jozepovića. Izrazitog favorita u tom susretu nema, kao ni u Poreču gdje Funtanjani dočekuju Medulince.

Momčad Deana Mostahinića je „tvrd orah“ kad ima vratara, a Milocani bi u nedjelju trebao stati među vratnice. Gosti su kvalitetniji, ali domaćin će sigurno htjeti započeti pozitivnu seriju. Napeto bi trebalo biti i na Suhači gdje gostuju Ližnjanci, ali bez ponajboljeg ofenzivca Arnela Jusića. Zbog toga i domaćeg terena, Savičentini su u prednosti, ali moraju za trobod odigrati znatno bolje nego u nedjelju na potpićanskoj Dumbrovi.

U Nedešćini će trener Dino Černjul i njegovi nogometaši pokušati pojačati mir kojeg su dobili nakon „poklonjenog“ troboda u Vrsaru. Valbandon stiže bez Igora Ranosovića koji ima tri žuta kartona. Žminjci su također favoriti jer igraju na svom terenu protiv momčadi koja je vjerojatno malo i potresena zbog izgubljena tri boda, a u subotu ne smije koristiti ni ponajboljeg igrača u kadru, Elvisa Kastratija.

Potpićanci gostuju kod Istre koju bi na prirodnoj travi vjerojatno savladali, ali kako se utakmica igra na umjetnoj, šanse obiju momčadi su 50%-50%. Presuditi bi mogla motivacija, jer Potpićancima bodovi ne trebaju, za razliku od Istre.


PRVA ŽNL ISTRA – 13. KOLO

[jsMatchDayStat matchday_id =”2659″]

PRVA ŽNL ISTRA – LJESTVICA

[jsStandings id =”32998″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;draw_chk;point_chk;goalscore_chk;goalconc_chk;curform_chk”]

PRVA ŽNL ISTRA – 14. KOLO

[jsMatchDayStat matchday_id =”2660″]

Kalendar

svibanj 2026
P U S Č P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031