Vraća se „show“! Županijske lige ovog tjedna kreću u završne pripreme jer se za vikend igra 14. kolo. Ono će dati mnoge odgovore, a ukoliko Mladost iz Rovinjskog Sela u velikom derbiju na Vinežu ne slavi, u punoj škrinji Iskre pronaći će se mjesto i za šampanjac.
Sigurno je to najzanimljiviji sraz ovog vikenda, a treba napomenuti da su Vinežani pripreme odradili u najboljem slučaju prosječno, dok su Seljani bili dominantni, čak i u utakmicama u kojima se to od njih nije očekivalo. No, reći da je netko favorit na Vinežu, to je suluda izjava, barem dok igraju u Drugoj ŽNL.
Malo istočnije, podno Sisola, Plominjani dočekuju Peruške. Domaća momčad pamti i bolje dane, nisu u redu rezultatski, a ni kadrovski nisu se pretjerano osnažili. Kad na to nadodamo izostanak Amidžića i Murata zbog kartona, Arne Peruški na gostovanje mogu s veselom glazbom u autima.
Pojačana Dajla gostuje kod Kašteliraca na Huzalici. Brečević, Pušelja i Červar odrađuju kartona, a momci iz Dajle morat će i bez prvog vratara Stipanova koji je ozlijeđen. Dakle, Kaštelirci su favorit, a pogotovo na svom terenu.
„Vinski“ derbi igra se u Momjanu. Gostuje Brtonigla NV za koju ne smije nastupati Ćazim Čindrak, a Momjanci su se dobrano pojačali ove zime pa je tu teško odrediti favorita pred utakmica.
Muntić je dovođenjem nekih igrača iz Prve ŽNL jasno naznačio da Denis Išić ozbiljno misli. Sada im stiže Puris, i to bez Tomišića i Udovičića. Ali, Išić bi sigurno dozvolio i njima nastup, samo da se „izbrišu“ kartoni i njegovom Bićku. Nažalost, sva trojica moraju pauzirati.
U dvoboju oslabljenih u subotu Kanfanar dočekuje Polet. Spomenimo da su i treneri stigli skupiti po tri žuta kartona, ali ih to ne udaljava s klupe. U terenu će domaćinu nedostajati Zgrablić i Božac dok u redovima Poleta neće biti vratara Kršulje i braniča Zahtile. Ako gledamo ljestvicu, Kanfanar je bliže bodovima.
Tek što jutarnje sunce u Višnjanu bude razmaknulo „makajicu“ na Pineti, na teren će izaći domaće trupe iskusnog stručnjaka Nikole Stanića i gosti iz Petrovije. Obje momčadi znaju da ih pobjeda „gura“ prema samom vrhu, zbog toga bi i moglo biti zanimljivo.
DRUGA ŽNL ISTRA
[jsMatchDayStat season_id=”55795″ matchday_id =”5394″ photo=”0″ teamname=”1″ venue=”0″ layout=”0″]
[jsStandings id =”55795″ columns =”played_chk;win_chk;lost_chk;draw_chk;point_chk;goalscore_chk;goalconc_chk;curform_chk” display_name =”1″ display_legend =”0″]













