Home Košarka A1 Liga košarkaša Najbolje izdanje Pule 1981 ove sezone, pobijeđena Ribola Kaštela!

Najbolje izdanje Pule 1981 ove sezone, pobijeđena Ribola Kaštela!

Cilj je bio jasan: pobjeda. Bijeloplavi se tijekom čitavog tjedna nisu sakrivali i najavljivali su da ih zanimaju samo dva boda, a to su na kraju i ostvarili. U susretu 9. kola Prve muške lige košarkaši Pule 1981 zasluženo su slavili protiv Ribole Kaštela konačnim rezultatom 83:70 te se s 14 bodova vratili na treće mjesto na ljestvici.

“Mislim da imamo razloga za slavlje, pogotovo nakon igre koju su moji igrači prikazali u nastavku kada su shvatili kojim jedino ritmom i kakvom agresivnošću mogu doći do pozitivnog rezultata” – objasnio je neposredno nakon završetka utakmice trener Puležana Sandro Nicević. A to nije naglasio bez razloga, jer čitavo su se prvo poluvrijeme igrači Pule 1981 mučili, kako u napadu tako i u obrani. Prva četvrtina završila je vodstvom gostiju od dva razlike (18:20) da bi do velikog odmora Kaštelani čak i povećali prednost na 5 razlike (37:42) pa su domaći košarkaši u svlačionicu otišli vidno nezadovoljni.

Prvih pet minuta nastavka scenarij se nije mnogo mijenjao, u 24. minuti semafor pokazuje 42:48, a tada na scenu stupa Matija Bilalović koji vezuje tri trice, priključuju mu se Nikola Filić s 4 poena i Kristijan Andabaka s 2, što rezultira serijom 15:0 i vodstvom Puležana od 57:48.

Gosti iz Dalmacije se međutim ne predaju i do kraja treće dionice smanjuju zaostatak na samo 4 koša (62:58), no, više od toga im Bijeloplavi nisu dozvolili. Kroz čitavu posljednju četvrtinu Bilalović i suigrači, na krilima raspoloženih navijača, održavaju prednost od desetak koševa razlike i uz posljednju sirenu slavlje može započeti.

“Ovo nam mora biti bazni nivo igre. Učinili smo još jedan korak naprijed i na ovoj pobjedi moramo nastaviti graditi naše rezultate u nastavku sezone” – zaključio je pulski strateg, a sličnog je razmišljanja i najmlađi igrač Bijeloplavih, Pazinjan Gvido Guštin. “Prema reakciji publike mislim da možemo reći da je ovo bilo naše najbolje izdanje ove sezone, pogotovo u drugom poluvremenu. Malo smo umorni, večeras ćemo zasluženo proslaviti, ali već od ponedjeljka se okrećemo sljedećem susretu.“

Matija Bilalović je s 23 postignuta koša odnio titulu najboljeg strijelca susreta, “društvo” su mu u napadu pravili Lovro Bulešić s 15 i Kristijan Andabaka s devet, kojima je dodao pet skokova i šest asistencija. Kod Ribole je najefikasniji u napadu bio Marin Vručinić s 21 košem.

U sljedećem kolu Puležani će, ponovo pred svojim navijačima u Domu sportova Mate Parlov, za osam dana dočekati momčad Cedevite Junior, koja je večeras poražena na domaćem parketu od Bosca 82:97.

PULA 1981 – RIBOLA KAŠTELA 83:70
(18:20, 19:22, 25:16, 21:12)

PULA 1981: Stojanović 5, Filić 6, Guštin 4, Marić, Bilalović 23, Andabaka 9, Bulešić 15, Dojkić 6, Klepo 8, Wrencher Jr. 7, Milec
Trener: Nicević

RIBOLA KAŠTELA: Rašetina 10, Krešić 3, Šipić 7, Svalina 9, Vručinić 21, Vidović, Sanader, Biočić 2, Bilandžić 6, Marasović 6, Elez
Trener: Rančić.