Home Nogomet Istra 1961 Nakon šest mjeseci i četiri dana pulski prvoligaš upisao zlata vrijednu pobjedu

Nakon šest mjeseci i četiri dana pulski prvoligaš upisao zlata vrijednu pobjedu

Daleko je to od dobrog nogometa, mnogi će reći i prvoligaške prezentacije, ali nogometaši Istre 1961 danas su upisali zlata vrijedna tri boda. Točnije, ne nose previše komocije ta tri boda, ali definitivno bi odsustvo njih u ovim trenucima možda značilo i presudu, ponajviše psihološku.

Susret nije obilovao prigodama, a odlučen je u 30. minuti. Brza kombinacija u kontri loptu je „dostavila“ do Šime Gržana koji je hitro stigao do šesnaesterca gostiju, oslobodio se čuvara i ljevicom zabio za 1:0, pokazati će se, konačnih.

Robert Perić Komšić mogao je staviti točku na „i“ u dva navrata, ali je jednom reagirao slabo, a drugi put mu je šut obranio Nevistić. Varaždinci su u posljednjoj četvrtini utakmice i stisnuli domaće, ali prema danas viđenom, oni kvalitetu za ostanak u Prvu HNL naprosto nemaju…

Uostalom, Istra 1961 nije u ligi pobijedila ravnih 188 dana, odnosno šest mjeseci i četiri dana, a i tad su okolnosti bile jednake današnjima – Varaždinci su gostovali u Puli.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 625 – I HNL – 21. KOLO

SUDAC: Damir Batinić (Osijek) POMOĆNI SUDAC: Goran Pataki (Đakovo) i Kristijan Novosel (Gat)

ISTRA 1961 – VARAŽDIN 1:0 (1:0)

Strijelac: 1:0 Gržan 30′

Žuti kartoni: Ivančić (Istra 1961) Đurasek, Benko (Varaždin)

ISTRA 1961: Čondrić, Rafa Paez, Gržan (90. Bosančić), Galilea, Ivančić, Perić-Komšić (73. Miljanić), Ivančić, Grujević, Lončar (87. Sane), Pavić, Tomašević, Blagojević
Trener: Ivan Prelec

VARAŽDIN: Nevistić, Glavina Do. (73. Glavica), Drožđek (11. Posavec), Benko, Glavina De., Đurasek, Novoselec, Stolnik, Petković (46. Ninčević), Špičić, Guera Djou
Trener: Luka Bonačić