Home Nogomet Druga ŽNL Istra Nevrijeme obilježilo početak, Nikola Valentić nastavak lokalnog derbija

Nevrijeme obilježilo početak, Nikola Valentić nastavak lokalnog derbija

Lokalni derbi na kaštelirskoj Huzalici danas je pomalo upropastilo nevrijeme. Prvih pola sata gotovo da se i nije moglo igrati, zbog snažne kiše i vjetra koji su dobro ometali nogometaše obje momčadi. Na kraju zaslužena pobjeda Kašteliraca.

Oni su do pobjede stigli nakon dvije idealne dubinske lopte. Prvu je poslao Patrik Zović za Nikolu Valentića koji je u 56. minuti izbio sam pred Labinjana i pogodio za 1:0. Drugu je „teledirigirao“ baš on, strijelac prvog pogotka, uposlivši Josipa Ciglara koji povisuje na 2:0.

U posljednjih 20 minuta gosti su pali, kako psihički, tako i fizički. Na 3:0 povisio je najbolji igrač susreta Valentić, glavom na centaršut Davida Radoslava s desne strane, a konačnih 4:0 postavio je 16-godišnji Stiven Kocijančić na asistenciju Ciglara koji je ukrao loptu protivniku i s njom prije zadnjeg pasa pretrčao trideset metara.

Pobjeda Kašteliraca još više dobija na snazi kada se zna da su ovaj susret dočekali bez standardnog igrača Munđera, a u prvom poluvremenu ozlijedio se i odlični napadač Dalibor Peričić. I bez njih, trener Zdrilić sastavio je momčad koja je zasluženo pobijedila.

KAŠTELIR – Igralište Huzalica – Gledatelja: 70 – II ŽNL – 1. KOLO
SUDAC: Igor Rajko (Poreč) POMOĆNI SUCI: Žarko Fabac i Ivan Jakičić (oba Poreč) – DELEGAT: Branko Budak (Cerovlje)

KAŠTELIR LABINCI – VIŠNJAN 1957 4:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Valentić 49′, 2:0 Ciglar 59′, 3:0 Valentić 84′, 4:0 Kocijančić 90′

Žuti kartoni: Zović, Štefanić (Kaštelir Labinci) Bonaca (Višnjan 1957)

Crveni karton: trener Nikola Stanić 32′

KAŠTELIR LABINCI: Arambašić, Gjumić, Zović (68. Bernobić), Živković, Štefanić, Benčić, Valentić (85. Dagostin), Klarić, Radoslav (84. Kocijančić A.), Ciglar, Peričić (29. Kocijančić S.)
Trener: Darko Zdrilić

VIŠNJAN 1957: Labinjan, Perhat, Perić, Koraca, Bonaca, Jehnić, Banko, Kotorac, Hrvatin (46. Bertoša), Budak, Matić (68. Sinožić)
Trener: Nikola Stanić