Od dolaska Valdasa Dambrauskasa na klupu splitskog Hajduka, stvari su se iz temelja promijenile. Naravno, nije to samo do splistkog stručnjaka, već i do igrača koje su mu doveli Nikoličius i Jakobušić. Sve je izglednije da sa ovim kadrom Hajduk postaje relevantan konkurent Dinamu za osvajanje naslova prvaka. No, vjerujemo da bi se u Splitu u konačnici zadovoljili i sa osvojenim kupom Hrvatske nakon toliko godina.
Zekićeva momčad je isto u vrlo dobroj natjecateljskoj formi. Nakon poraza od Dinama zaredali su sa tri pozitivna rezultata i svakako će na Poljudu dati sve od sebe da namuče domaćina. No, nemojte očekivati ništa spektakularno. Hajduk će ovaj dvoboj riješiti u svoju korist.
Gorica je u nezavidnoj situaciji. Ne što se tiče ovogodišnjeg plasmana, ionako je jasno već duže vremena da ne mogu ni gore ni dolje. Kup im je zasigurno prioritet, no čeka ih gostovanje na Maksimiru i vrlo vjerojatno četvrti poraz u nizu. A u porazima će jako teško stvoriti dobru atmosferu za polufinale kupa koje je, hajmo reći, pred vratima.
Šibenik će protiv prolaznika iz Sigeta iskoristiti prigodu da još malo odmakne Slaven Belupu i kaparira sedmu poziciju ove godine, dok derbi kola igraju u Gradskom vrtu Osijek i Rijeka.
Utakmica je to koja će odrediti sudbinu jednog i drugog kluba u ovoj natjecateljskoj sezoni. Remi, pisali smo već o tome, ne odgovara ni jednima ni drugima. Pobjeda bilo koje momčadi ostavlja je u igri sa Dinamom za naslov prvaka. I je, premda je prerano govoriti o tome, momčad koja bude poražena lagano će posustati u ovogodišnjoj neizvjesnoj utrci.
Osijek je svakako u prednosti. Kadar kojim Osijek raspolaža kudikamo je širi, ali i kvalitetniji od riječkog, no Rijeka je već ove sezone znala iznenaditi. Goran Tomić stvorio je ni iz čega ipak jednu zrelu momčad, i on je najveća snaga trenutne Rijeke. Uspije li pronaći adekvatan kadar, onaj najzreliji za nedjeljnji derbi, može Rijeka i do punog plijena u Gradskom vrtu. Teško, ali može.













