Home Nogomet Istra 1961 Novi poraz pulskog prvoligaša, Hajduk i uz promašeni jedanaesterac do troboda

Novi poraz pulskog prvoligaša, Hajduk i uz promašeni jedanaesterac do troboda

Već dugo, dugo istarski ogranak Torcide nije u Puli vidio ovako loše izdanje svoje momčadi, no i takvi, Splićani su bili dovoljni za novi uspjeh protiv potpuno posrnulog i anemičnog domaćina koji je i ovom prigodom uspio tek jednom opasnije zapucati u okvir suparničkog gola.

A to se dogodilo u drugoj minuti kada je Sane dobro opalio glavom nakon centaršuta s desne strane, a Posavec briljantno otklonio opasnost. Bio je to nagovještaj da bi Splićani u prvoj opasnoj situaciji mogli doći do vodstva. U jednom bezopasnom pasu Caktaša, na izmaku desete minute, Julio Rodriguez je promašio “ceo fudbal”, Jairo ispratio do kraja, i sigurno poentirao pored nemoćnog Čondrića.

Nakon toga, primirilo se sve, pa se do 26. minute čekalo na kakvo takvo uzbuđenje kada je Jairo nakon slobodnog udarca najviši u skoku, no na sreću domaćina ovoga je puta neprecizan. Najveću prigodu Istri ipak, stvorio je vratar Hajduka kada je u 33. minuti krenuo u dribling među dva Istrina napadača, no i iz te je avanture izašao kao pobjednik iako su domaći, ipak neopravdano tražili najstrožu kaznu.

Nastavak nije donio ništa novoga u najlošijoj utakmici HNL-a ovog kola. Nekoliko sporadičnih individualnih akcija na splitskoj strani, a kod pulskih nogometaša niti toga. Posegnuo je domaći trener za Mierezom, no to nije donijelo pomaka, jer je iz igre povučen Fuentes pa je igra Istre i njena napadačka moć svela se na rekonvalescenta Miereza a to nije bilo iole dostatno za barem bod protiv ovakvoga Hajduka.

Samo četiri minute nakon toga jedanaesterac, ali za goste. Ničime izazvan i neometan ni od koga, Rodriguez, današnji apsolutni tragičar, igra rukom, no Caktaš nonšalantno zapucava svoju prigodu, i omogućava Čondriću da se proslavi. Očekivalo se tada, da bi na krilima tog psihološkog poticaja, domaćini mogli jurnuti konačno i potražiti poneku svoju prigodu, no jedino je Maicon u 70. traljavo tukao sa 17 metara za lagan plijen za Posavca.

Lijepo je u 75. sa vrha 16-erca pokušao Jradi, no samo do glave vatrogasca iza domaćeg gola. Posljednjih 15 minuta ipak malo hrabrosti u domaćim redovima, kada se Mierezu u vrhu pridružuje Laukžemis, no to je urodilo samo sa nekoliko odličnih prigoda, no ponovno za goste.

Ipak, oni ne kažnjavaju propusnost domaće obrane, i to najprije Jairo koji sa pet metara neometan šalje loptu 25 metara iznad gola, a malo nakon toga Nejašmić koji pogađa lijevu vratnicu nakon susreta oči u oči sa Čondrićem. Finale još jednog cirkusa, bio je crveni karton Franića nakon još jednog bijega Splićana kojemu smo svjedočili u posljednjih 15 minuta. Iz tog “slobodnjaka” Adam Gyurcso postavlja konačnih 0:2.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 2414 – I HNL – 26. KOLO SUDAC: Ivan Vučković (Zagreb) – POMOĆNI SUCI: Ivica Modrić i Igor Krmar (oba Zagreb) – DELEGAT: Davor Ivić (Sisak) – ČETVRTI SUDAC: Anet Čuljak (ZAgreb) – KONTROLOR: Dragutin Vuk (Čakovec)

ISTRA 1961 – HAJDUK 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Jairo 11´, 0:2 Gyurcso 90´ Žuti kartoni: Galilea, Sane (Istra 1961);  Ismajli, Lopez (Hajduk)

Crveni karton: Franić 90´(Istra 1961, prekršaj posljednjeg igrača obrane)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Franić, Fuentes (od 58. Mierez), Galilea, Lončar (od 76. Laukzemis), Maicon (67. Bruno Savio), Pavić, Regan, Rodrigues, Sane. Trener: Igor Cvitanović

HAJDUK: Posavec, Barry, Bradarić, Caktaš (od 82. Jurić), Ismajli,  Jairo (od 80. Kalik), Juranović, Lopez, Nejasmić, Tahiraj ( od 46. Gyurcso). Trener: Siniša Oreščanin