Home Nogomet Istra 1961 Odličan derbi u kojemu su Puljani odspavali 20 minuta

Odličan derbi u kojemu su Puljani odspavali 20 minuta

Rijeka je lider, to svakako, no ova je pulska momčad još jednom pobijedila sama sebe. Kao i u nekoliko prethodnih susreta Puljani su igrali prvih dvadesetak minuta kada su i poveli.

Na centaršut sa desne strane odlično je reagirao Drena Beljo i spustio loptu za Joaa Silvu koji dovodi Puljane u vodstvo. Očito, to nije smio napraviti, jer je uslijedilo 20 minuta totalnog “blackouta”.

Rijeka je u dvadeset preostalih minuta postigla četiri pogotka protiv suučesnika ove predstave na terenu. Nakon centaršuta Vučkića, Krešić je usamljen na drugoj vratnici zakucao za 1:1.

Onda se sam sa sobom poigravao Hujber kojemu je oteta lopta, a Pavičić sa 16 metara usamljen pogađa za 1:2. Pet minuta nakon toga još jedno uspavano izdanje Puljana kod kornera riječke momčadi. Prošetala se lopta petercom a Pavičić postiže svoj drugi, a riječki treći gol.

Potpuni debakl Puljana u prvome dijelu okončao je Vučkić. Primio je loptu unutar šesnaesterca sa desne strane okružen trojicom Puljana, namjestio na lijevu nogu i pogodio za 1:4.

Ni početak nastavka nije donio ništa novo. Osim “petardu” već nakon šest minuta. Murić je uposlio Ampema na pet metara od pulskog gola, a momak je loptu primirio okružen trojicom, namjestio se, naciljao i pogodio mrežu za 1:5.

Probudili su se Puljani konačno nakon toga i počeli igrati! Hujber je uposlio Mahmouda na petercu Rijeke, a ovaj iz prve poslao loptu iza leđa Zlomislića.

Petnaest minuta prije kraja još malo nade za Istru 1961. Mišković je mogao opaliti sa vrha šesnaesterca, no predivno je uposlio Matea Lisicu koji postiže glavom svoj prvi prvoligaški pogodak za 3:5. No, dalje od toga nije moglo.

Pet minuta prije kraja ugašena je sva nada Puljana. Obregon je sa desne strane pronarao Bušnju usamljenog u šesnaestercu Puljana koji posprema za 3:6 i zasluženo slavlje Rijeke.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Prva HNL – 11. kolo – SUDAC: Fran Jović (Zagreb), POMOĆNICI: Luka Pušić (Zagreb) i Dejan Vuković (Zagreb) – Gledatelja: oko 1200

ISTRA 1961 – RIJEKA 3:6 (1:4)

Žuti kartoni: Blagojević, Galilea (Istra 1961), Smolčić, Selahi, Krešić, Ampem, Escoval, Vučkić (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Joao Silva 18’, 1:1 Krešić 22’, 1:2 Pavičić 32’, 1:3 Pavičić 37’, 1:4 Vučkić 41’, 1:5 Ampem 51’, 2:5 Mahmoud 60’, 3:5 Lisica 76’, 3:6 Bušnja 85’

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Joao Silva, Galilea, Navarro (89. Daničić), Blagojević (89. Desio), Calderon, Mahmoud (89. Iličić), Mlinar (58. Mišković), Bande (74. Lisica), Drena Beljo

Trener: Gonzalo Garcia

RIJEKA: Zlomislić, Escoval, Krešić, Smolčić, Vukčević (90. Jurišić), Pavičić, Selahi, Murić (78. Liber), Vučkić (62. Vuk), Ampem (62. Bušnja), Drmić (78. Obregon)

Trener: Goran Tomić