Home Premijer HMRL Liga za ostanak Odličnom Umagu malo nedostajalo za pobjedu

Odličnom Umagu malo nedostajalo za pobjedu

Iako su pružili sjajnu predstavu rukometašima Umaga danas je nedostajalo malo sportske sreće, pa ipak iz Bjelovara putuju “praznih ruku”. Bjelovar je na papiru bio veliki favorit, a momčad Umaga pokazala je kako je vrlo neugodna te kako će Liga za ostanak biti itekako zanimljiva.

Otvaranje susreta bilo je vrlo koncentrirano s obje strane te se igra gol za gol, a prvi se rezultatski odvaja domaćin. Nakon kratke serije od tri pogotka Bjelovarčani preko Lulića vode 6:3. Momčad Umaga u “igri” drže standardno odličan Buvinić i danas raspoložen Dino Gavran. Međutim, ne mogu sami, pa je u 20. minuti 10:7 u korist domaćina.

Iako u zaostatku tri pogotka hrabro su drugi dio otvorili “žuto – plavi”, pa na semaforu nakon samo tri minute igre stoji 11:10. Dobra igra u prvom i dijelu drugog poluvremena Umažanima se isplatila u 42. minuti kada, nakon serije pogodaka, Sinčić dovodi svoju momčad do prvog vodstva (14:15). Vode Umažani i pet minuta kasnije kada poentira Kvastek međutim širina klupe domaće momčadi odlučila je pobjednika. U ključnim minutama domaćin ima “više” snage te postiže tri uzastopna pogotka, pa pet minuta prije kraja Miličević postavlja 22:19. Nisu se predali gosti, pa minutu prije kraja opet, pogotkom Buvinića, imaju -1 (23:22), ali za nešto više nedostajalo je snage.

Momčad trenera Lisice sada ima odmor do srijede 7. travnja kada ih očekuje susret sa Zametom. Umažani potom 10. travnja odlaze u Vinkovce gdje ih dočekuje Spačva.

BJELOVAR – Dvorana Europskih prvaka – Paket24 Premijer Liga – Liga za ostanak – 1. KOLO
SUCI: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin)

BJELOVAR – UMAG 24:22 (11:8)

BJELOVAR: Prvonožac, Šaravanja 3, Beljan, Ćurić 3, Repušić 3, Vuleta, Zadro, Hećimović, Špiler, Jurjević 6 (1), Lulić 5, Grgić, Miličević 4, Lukačec, Kočonda, Karamian.

Sedmerci: 1/2, Isključenja: 8 minuta (Ćurić 2, Špiler 2, Jurjević 2, Lukačec 2)

Trener: Josip Pećina

UMAG: Matijević, Buvinić 7 (4), Gavran 6, Horozović, Bošnjak 5, Ružić, Kvastek 1, Stapa, Milinković, Lučin, Sinčić 1, Koler 1, Maršan 1.

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 6 minuta (Kvastek 4, Horozović 2)

Trener: Boris Lisica