Home Nogomet Istra 1961 OMLADINCI ISTRE 1961 | Visoka pobjeda pionira i dva poraza

OMLADINCI ISTRE 1961 | Visoka pobjeda pionira i dva poraza

Lorenzo Travaglia

Jučer su svoja prvenstva započeli i prvoligaši unutar omladinskog pogona NK Istra 1961. Pioniri su protiv Slaven Belupa slavili s čak 6:0, a „hattrick“ postigao je Lorenzo Travaglia, još jedan izdanak riječke škole nogometa “Prvi Gol”.

Po jedan gol dodali su Marko Cukon, Luka Đuranović i Toni Bilobrk. Utakmicu su započeli Jurak, Grahovac, Jakovčić, Corelli, Rojnić, Đuranović, Puljić, Žgomba, Travaglia, Žiković i Cukon, a prigodu s klupe dobili su Bodetić, Bećirović, Lovrić, Moslavac, Lozančić, Delimehić i Bilobrk.

Kadeti su nažalost minimalno poraženi, i to golom s „bijele točke“ u 88. minuti. Vratara Basanića savladao je Ganžulić za slavlje Slaven Belupo. Trener Dalibor Božac od prve minute na teren je poslao momčad: Basanić, Družetić, Perković, Stošić, Radović, Marić, Lisica (35. Novak), Grahovac (62. Mašović), Krčalić, Ostović, Frank (62. Glavaš).

Juniori su od 45. ostali s igračem manje jer je isključen Ivan Stanić zbog dva žuta kartona, a onda su Koprivničani postigli „poker“ golova. Za Puljane je zabio Octavio Paez, iz jedanaesterca za 1:4 u 74. minuti. Trener Valdi Šumberac izveo je ovaj sastav: Paus-Kunšt, Stojanović (55. Ladislović), Pavić (46. Kajtazović), Bernobić, Hmura (70. Bibić), Burić, Sadiku, Stanić, Paez, Dujmović (46. Žiković), Šverko (70. Jakimovski).

Sve tri selekcije narednog vikenda gostuju kod zaprešićkog Intera.