Home Nogomet Druga ŽNL Istra Opatija u Drugoj HNL, Weitzer prevaga!

Opatija u Drugoj HNL, Weitzer prevaga!

U drugom susretu Opatije i Mladosti iz Petrinje ustvari se pokazalo koliko je u prvom neraspoložen bio Ivor Weitzer. Danas je u prvih 45 minuta komandirao ofenzivnom igrom Opatijaca dok je njegov kolega Mateo Bertoša „dirigirao“ obranom.

Dva su to igrača koji u ovakvim utakmicama donose razliku, a prvi je to učinio u 31. minuti. Lovrić je dosudio „slobodnjak“ za Opatiju iskosa s lijeve strane, a kada su svi očekivali centaršut, Weitzer je sjajno loptu poslao u rašlje za 1:0.

Osim toga, Matulja je na početku utakmice, nakon kiksa Crnojevića, pogodio vanjski dio vratnice, atraktivno, udarcem iz voleja preko glave, a osim toga možemo spomenuti u 33. minuti udarac Glavaša sa 17 metara, ali od te Đurđek je u Petrinji imao više od deset opasnijih udaraca.

Nije to bila sjajna prezentacija nakon 45 minuta, a možda je podosta tome „pomogao“ i teren Kantride koji nije u najboljem stanju. Drugi dio započeo je odličnom prigodom Pejanovića kojeg u „zicer“ gura Weitzer, gotovo iz ničega, ali napadač Opatije nije precizan.

U narednih 20 minuta obrana Opatije imala je nekoliko izazovnih situacija, ali tu su Vanja Iveša i Mateo Bertoša pokazali što znači dodatna kvaliteta. Prvi je „pokupio“ više opasnih centaršuteva gostiju, a Bertoša je danas uz Weitzera bio fantastičan, djelovao je kao da sve stiže, odigravši obrambeno gotovo savršenu utakmicu.

No, u 74. šok na Kantridi. Dotad nemoćni Petrinjci su iz jednog prekida ubacili na vrh peterca, obrana Opatije nije dobro reagirala, a Marović je poentirao leđima za 1:1. Tko zna, možda bi se Opatijci i „zaledili“ od nervoze da nije odmah minutu kasnije Weitzer centrirao, a Jukičić glavom poentirao za 2:1.

Već je tu bilo jasno da gosti ne mogu ovdje napraviti novo iznenađenje. Točku na „i“ ove utakmice stavila su braća Rudan. Toni je pogodio gredu u 89. minuti, a njegov brat Josip, inače kapetan momčadi, s desetak metara loptu šalje u prazna vrata za 3:1 i početak velike opatijske feštu!

RIJEKA – Stadion Katrida – KVALIFIKACIJE ZA DRUGU HNL – SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo)

OPATIJA – MLADOST 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Weitzer 31′, 1:1 Marović 74′, 2:1 Jukičić 75′, 3:1 Rudan J. 89′

Žuti karton: Malinić, Weitzer, Furijan, Jukičić (Opatija) Radošević, Baniček, Mihaljević, Crnojević (Mladost)

OPATIJA: Iveša, Rudan J., Jukičić, Furijan, Glavaš, Bogolin (77. Rudan T.), Weitzer, Malinić, Pejanović, Bertoša, Matulja (67. Lazić)

Trener: Zoran Bogolin

MLADOST: Đurđek, Bezić (37. Lihić), Lovrić, Cerjak (71. Marović), Dumbović (71. Hrnčević), Abramović (55. Baniček), Crnojević, Radošević, Galonja, Đusi (71. Mihaljević), Korečić

Trener: Zoran Buinac