Home HRVATSKA I SVIJET HT Prva HNL Osijek do troboda, Istra 1961 odigrala iznad svojih mogućnosti, Budicin zaslužuje više...

Osijek do troboda, Istra 1961 odigrala iznad svojih mogućnosti, Budicin zaslužuje više pohvala od Bjelice

Istra 1961 je u Osijek otputovala bez velikih nadanja, s mnoštvo izostanaka i malo je tko mogao očekivati ovako kompaktnu, racionalnu i opasnu pulsku momčad. Faustu Budicinu treba priznati da iz ovog kadra izvlači maksimum maksimuma. Međutim, bodovi su ostali na istoku Hrvatske.

Početak utakmice vrlo loš, u prvih 20 minute obje momčadi nisu šutirale na gol, a onda Vuk u 22. „razbija“ san gledateljima, udarac ljevicom odlazi pored gola, ali za malo. Četiri minute kasnije Petar Bočkaj ulazi u šesnaesterac, Galilea ga neoprezno i nepotrebno ruši, a sudac Strukan pokazuje na „bijelu točku“.

Mierez iz prvog pokušaja puca očajno, pritom se glupiravši u zaletu, a vratar Puljana Ivan Lučić uhvatio je „živu“ loptu, iako bi to napravili i mnogi pionirski vratari. No, Strukan odlučuje ponoviti jedanaesterac jer je Lučić napustio gol liniju (iako to radi većina, a samo rijetko se sudi). I drugi put je Ramon Mierez pucao više slabo nego dobro, ali vara Lučića i to je 1:0.

Lučić pet minuta kasnije brani udarac Miereza, sad iz igre, s nekih desetak metara. Prvi udarac u okvir Osječana gosti šalju u 45. minuti, odnosno Vukov udarac s vrha šesnaesterca brani Ivušić.

Sjajnu prigodu imala je Istra 1961 u 49. minuti. Lončar je u kontri ubacio s lijeve strane, a Josip Špoljarić ne pogađa s pet metara, točnije Ivušić mu brani i odbija u korner. Nakon ubačaja iz kuta, Perera puca glavom s peterca, ali Ivušić ponovno odbija i spašava Osječane.

U 57. kontru je povukao Špoljarić, međutim, nije baš dao najbolju loptu za Vuka kojeg je stigla osječka obrana, a njegov udarac obranio je Ivušić. Do kraja prava „uspavanka“, iako treba reći da je Istra 1961 bila bolja momčad, više loptu donosila u šesnaesterac domaćina nego obrnuto.

SEOBA NAPADAČA – U VRIJEME UTAKMICE

Istra 1961 je sat vremena prije utakmice u Osijeku dojavila kako je Adrian Fuentes bivši igrač kluba te dosadašnji prvoligaš u Hrvatskoj nastavlja nogometom se baviti u klubu Real Murcia koji igra treći rang španjolskog nogometa.

Prema zasad još neslužbenim informacijama, novi igrač zaprešićkog Intera trebao bi od sutra postati Vice Miljanić koji tamo odlazi na posudbu iz Istre 1961. U pulski klub trebao bi doći, čini se da je sve dogovoreno, napadač Leon Šipoš, „dijete“ Dinama koji je posljednje vrijeme igrao u latvijskom Spartaksu.

OSIJEK – Gradski vrt – I HNL – 18. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNICI: Hrvoje Radić (Split) i Alen Jakšić (Solin) ČETVRTI SUDAC: Dario Kulušić (Šibenik) VAR SUDAC: Goran Gabrilo (Split) DELEGAT: Željko Podrug (Zagreb)

OSIJEK – ISTRA 1961 1:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mierez 30′-11m

Žuti kartoni: Mierez, Žaper, Jurčević (Osijek) Lončar, Hujber, Kim, Tomašević, Šutalo (Istra 1961)

OSIJEK: Ivušić, Jurčević, Lončar, Caro, Miloš, Pilj (56. Brlek), Žaper, Jugović (71. Kleinheisler), Bočkaj (90. Lopa), Bohar (71. Erceg), Mierez

Trener: Nenad Bjelica

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Galilea (79. Sane), Špoljarić, Perera (79. Halilović), Ivančić (60. Guzina), Vuk, Lončar, Tomašević, Vojković (69. Kim), Šutalo

Trener: Fausto Budicin