Home Nogomet HNK Rijeka OSVRT – 21. KOLO – I HNL | Tudor traži pressing na...

OSVRT – 21. KOLO – I HNL | Tudor traži pressing na granici održivog

Od 16. minute utakmice u Osijeku, Inter je imao igrača više radi opravdanog isključenja Lope. I još je jednom pokazalo se, kako u Osijeku postoje zasad samo snažne ambicije i velika želja. No, na žalost, samo Uprave Kluba. Igrači to ne prate.

Tsonev je treću prigodu iskoristio i doveo momčad iz Zaprešića u vodstvo. Da nije bilo individualne pogreške Intera, bio bi to gol vrijedan troboda, ovako je Marić uspio izjednačiti vrlo brzo, no dalje od toga brojčano oslabljenom Osijeku nije išlo. Inter može itekako žaliti za dva izgubljena boda, jer su kao i u prvoj utakmici ova dva suparnika i ovoga puta izgledali puno bolje i konkretnije od domaćina. Kod Osijeka igrao je Marić, no to je nedovoljno.

Trebat će ovoga ljeta, osječka uprava i te kako dobro razmisliti što i kako činiti dalje. Uloženo i investirano u ovu momčad već treću godinu zaredom, ne dovodi ih do drugog mjesta, i teško je da ih ovakvo stanje zadovoljava.

Zoran Peruško, autor teksta

U Splitu je gostovala Lokomotiva u derbiju 21. kola. I razvidno je što trener Hajduka traži od svoje momčadi. Barem na Poljudu. Od prve minute strahoviti pritisak, pressing na granici održivog. I rješavanje utakmice u prvom dijelu. Ako Hajduk to bude uspijevao, tada će nastavak utakmice biti šala. No, ovoga puta nije bila šala. Hajdukovci su, kao i cijeli HNL za takav pressing nespremni. I ne, neće ta želja struke proći kao što nije prošlo ni jučer. Da su Splićani vodili 3:0 nakon prvoga dijela ne bi bilo nezasluženo.

No da je Lokomotiva u nastavku dobila utakmicu, ni to ne bi bilo nezasluženo. Unatoč nemjerljivoj bahatosti trenera splitske momčadi nakon utakmice. Jer ako on sam nije shvatio da su ga od poraza spasili Ismajli i Posavec, shvatit će nekom drugom prilikom – kada ga ova dvojica ne spase…

I Dinamu je protiv Gorice trebalo uklanjanje jednog Velikogoričana iz igre, da povedu plavi dvadesetak minuta pred kraj utakmice. I da u samoj završnici potvrde pobjedu. Dinamo bez Ademija i bez Olma definitivno je u velikim problemima. Vidljivo je to i na samom treneru, Nenadu Bjelici, koji je jučer u nekoliko navrata stvarao show program tijekom utakmice, jer osjeća da ova momčad trenutno ne izgleda dobro.

I pred njime je stravično puno posla ako želi da Dinamo i sljedeće godine igra značajnu ulogu u ligi prvaka. Ako se uopće ovogodišnji nastup u tom natjecanju može okarakterizirati kao značajan. Gorica je poražena, ali Gorica trenutno izgleda u igri bolje od Dinama. Nadajmo se da je zagrebačka kriza kratkotrajna, te da će struka Dinama to znati i moći iznivelirati.

Rijeka je slavila protiv Slaven Belupa. U utakmici u kojoj su osim u prvih 15 minuta igrači Rijeke dominirali. Slaven je na utakmicu došao položenog garda, spuštenih ruku i sada je ponovno sam sebe doveo u malo problematičnu situaciju. Nije im naravno, bilo na ruku niti isključenje Mikulića, a sada im slijedi domaća utakmica protiv probuđenog Hajduka. Bit će vrlo interesantno ispratiti taj dvoboj u kojemu Slaven mora pokušati prekinuti negativni niz u koji su zapali. Četiri poraza zaredom, već pomalo zvone na uzbunu…