Home Rukomet Prva HRL Jug Pala je Kaštela u Labinu – lakše se diše!

Pala je Kaštela u Labinu – lakše se diše!

Mario Ratkajec (FOTO: Katarina Franković)

Važnost današnje pobjede rukometaša Rudan Labina teško je objasniti u jednoj rečenici. Možda je bolje reći da im pobjeda niti ne donosi toliko – koliko bi odnio eventualni poraz. No, momci Mladena Prskala bili su pravi svih 60 minuta i zasluženo slavili protiv dobre Ribole Kaštela.

Gosti su nešto bolje ušli u utakmicu i imali prvih nekoliko prednosti da bi domaćin na 6:7 pogodio pet put zaredom za 11:7 i mir u dvorani. Osjetnu prednost Labinjani su zadržali do sredine drugog dijela.

Tada se dogodio egal nakon dužeg vremena – semafor je pokazivao 19:19. Nakon napete borbe u 45. minuti gosti ostaju bez važnog igrača Vujičevića koji je dobio crveni karton pa u posljednjoj četvrtini utakmice to domaći koriste i osvajaju dva boda.

Mario Ratkajec nastavio je sa sjajnim igrama, ove subote postigao je devet pogodaka, a Antonio Jelušić i Bruno Derossi dodali su njih šest. Kaštelane je predvodio Ćiril Milas sa šest “komada”.