Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Pazinjani kući pjevajući, braća Lepinjica režirala pobjedu na Cresu

Pazinjani kući pjevajući, braća Lepinjica režirala pobjedu na Cresu

Pazinjani su na najbolji način iskoristili remi Vinodola i Nehaja u derbiju i pobjedom na Cresu skočili na diobu drugog mjesta. Do sretne 13 pobjede sezone momčad Mirka Matike je stigla u nastavku utakmice kada je golovima Ibrahimovića i Maružina slomila otpor žilavih Cresana.

Nakon što je domaćin kod rezultata 0:0 promašio dvije izgledne prilike, Pazinjani su poveli preko Marka Lepinjice u 14. minuti. Igor Lepinjica je odlično probio bok, ubacio pred vrata Cresana koji su loptu odbili ravno na noge starijeg Lepinjice za vodstvo gostiju.

Domaćin je izjednačio preko Jusufija koji je u 38. minuti nanizao dva, tri igrača i odličnim šutem od vratnice svladao nemoćnog Denića. Pazinjani su vodstvo vratili u 56. minuti.

Marko Lepinjica je ovoga puta asistent, a njegov ubačaj s desne strane glavom je u mrežu sproveo Ibrahimović. Slavlje Pazinjana potvrdio je Maružin, koji je devet minuta prije kraja prihvatio jednu dubinsku loptu i svladao domaćeg vratara Zmajlu.

CRES – Igralište Dari – Gledatelja: 70 – IV NL NS RIJEKA – 28. KOLO
SUDAC: Milan Kukuljan (Podkilavac). POMOĆNI SUCI: Luka Milković (Viškovo) i Dejan Mrkela (Rijeka)

CRES – PAZINKA 1:3 (1:1)

Strijelci: 0:1 M. Lepinjica (14′), 1:1 Jusufi (38′), 1:2 Ibrahimović (56′), 1:3 Maružin (81′)

Žuti kartoni: Kučinić, Baljak (Cres), Zgrablić, Denić, Pincin (Pazinka)

CRES: Zmajla, Nikolić, Turkalj, Zubović, Jusufi, Uzelac (77′ T. Zubović), Baljak, K. Zubović (79′ Malović), Tarabocchia, Kučinić, Cianci

Trener: Neven Strukan

PAZINKA: Denić, Pinčan, Zgrablić, Ibrahimović, Matika, Ivetac, I. Lepinjica, Krnjus, M. Lepinjica (89′ Milanović), Rabar (90′ Buždon), Maružin (84′ Pincin)

Trener: Mirko Matika