Home Nogomet Ostalo Kirci zasluženo preko Pazina do prolaza

Kirci zasluženo preko Pazina do prolaza

Nogometaši Pazinke danas su na svom terenu poraženi od veoma raspoložene momčadi Crikvenice. Gosti su u 90 minuta pokazali da su trenutno od, ovakve nekompletne, Pazinke vidno bolji.

Kirci puno bolje ulaze u susret te u prvih 20 minuta imaju dvije ozbiljne prigode koje ne realiziraju. Pazinka blijeda u prvih pola sata, prvu pravu šansu ima u 33. minuti, ali udarac Ivetića ne pronalazi put do mreže. Pazinka je u prvom dijelu mogla „stradati“, ali je bilo 0:0.

U drugom dijelu Pazinjani ulaze bolje, a „zicer“ je u 51. promašio Rabar. I onda, kad ne zabiješ – primiš, barem kada ti je protivnik kvalitetna momčad poput Crikvenice.

Preko Šarkovića i Bogdanića Kirci dolaze do zasluženog vodstva i pobjede koja donosi šesnaestinu Kupa Hrvatske.

PAZIN – Gradski stadion – PRETKOLO – KUP HRVATSKE
SUDAC: Ivan Antunović (Velika Gorica) POMOĆNI SUCI: Ivan Mihalj (Velika Gorica), Darko Mužar (Velika Gorica) i Petar Jerbić (Velika Gorica) DELEGAT: Ante Podnar (Gospić)

PAZINKA – CRIKVENICA 0:2 (0:0)

Strijelci: 0:1 Šarković 72′, 0:2 Bogdanić 82′

Žuti kartoni: Pinčan, Krajcar (Pazinka) Imeraj (Crikvenica)

PAZINKA: Denić, E. Pavat (od 84. Zgrablić), Batel (od 88. Fejzić), Rojnić, Pinčan, Rudela (od 84. Mogorović), Ivetić, Rabar, N. Pavat (od 46. Buždon), Matika, Krajcar
Trener: Mirko Matika

CRIKVENICA: Baričević, Merle, Mazzarolli, Prpić, Matešković, Bogdanić (od 90. D. Lagumdžija), T. Lagumdžija (od 70. Buršić), Alilović, Butorac, Imeraj (od 83. Buljat), Šarković (od 90. Preni)
Trener: Nehajev Svast