Home Nogomet Treća HNL Zapad Pazinka poražena na Krku, Batel ublažio poraz Matikinih trupa

Pazinka poražena na Krku, Batel ublažio poraz Matikinih trupa

Ivan Batel (FOTO: Katarina Franković)

Nogometaši Pazinke zasluženo su poraženi na gostovanju kod Krka, koji je nakon dva kola i dalje neporažen. Iako je momčad Krka pokazala više, Pazinjani su imali dosta prigovora na suđenje. Pitanje pobjednika bilo je praktički riješeno do odlaska na odmor na koji su Krčani zahvaljujući golovima Cona i Zeke otišli sa 2:0.

Nadu pazinskom sastavu donio je gol Batela, koji je u devetoj minuti nastavka sa više od 20 metara iznenadio domaćeg vratara Mohorovića. Domaćin je pri rezultatu 2:1 promašio najstrožu kaznu. Promašaj je upisao Con koji je šutirao izvan okvira gola.

Pitanje pobjednika riješio je Gibičar golom 12 minuta prije kraja. Pazinjani su tražili prekršaj na Deniću, ali se glavni arbitar Marin Rožman oglušio na njihove prosvjede.

KRK – Stadion Josip Pepi Uravić – Gledatelja: 100 – III HNL ZAPAD – 2. KOLO
SUDAC: Marin Rožman (Rijeka) – POMOĆNI SUCI: Mateo Jakopec i Bruno Geller (oba Zagreb) – ČETVRTI SUDAC: Danijel Mavrlja (Rijeka) – DELEGAT: Dragan Bobanović (Rijeka)

KRK – PAZINKA 3:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Con (14′), 2:0 Zeko (44′), 2:1 Batel (54′), 3:1 Gibičar (78′)

Žuti kartoni: Mihajlović, Gibičar, Con (Krk), Matika (Pazinka)

KRK: Mohorović, Puđa (63′ Kovačević), Con, Klenovšek, Kurolt (87′ Šabalja), Zeko, Čuturilo (70′ Pejić), Turkalj, Mijić, Mihajlović, Gibičar
Trener: Davor Dželalija

PAZINKA: Denić, Batel, Rabar, Pinčan, Zgrablić (46′ Krnjus), Ibrahimović (84′ Buždon), Matika, Ivetić (46′ Maružin), Ivetac, M. Lepinjica, I. Lepinjica
Trener: Mirko Matika