Home Nogomet Druga ŽNL Istra Plomin napokon pokazao pravo lice

Plomin napokon pokazao pravo lice

Elvis Fabris (Plomin) s loptom

Nakon današnje utakmice u Plomin Luki, neutralnom gledatelju nije bilo lako zaključiti koja od dvije momčadi na terenu se bori za vrh, a koja za ostanak u ligi. Plominjani su Tarane nadigrali i zasluženo pobijedili.

Prije svega, treba reći da je prvi dio protekao u dominaciji gostiju koji su imali “vjetar u leđa”, doslovno, ali da su gosti prijetili iz kontri, a u dva navrata sjajno je Babiću šuteve obranio 49-godišnji Spomenko Vujica.

Gosti su jednom pogodili vratnicu, ali to je od njih danas bilo gotovo sve. Početkom nastavka, očekivano, vjetar je počeo pomagati domaćinu koji je ponovno dvaput stigao pred iskusnog vratara gostiju koji nanovo otklanja opasnost.

I onda, u 52. minuti jedna se lopta u šesnaestercu gostiju odbila do Branka Babića koji iz gužve zabija za 1:0, a slično je učinio i Sandi Murat u 70., samo glavom. Do kraja susreta gosti su uspjeli samo smanjiti preko Jetmira Maksutija u 78. minuti.

PLOMIN LUKA – Mjesno igralište – II ŽNL – 9. KOLO
SUDAC: Goran Krneta (Umag) POMOĆNI SUCI: Robert Ilić (Potpićan) i Florian Belavić (Salakovci) DELEGAT: Đorđe Ristić (Labin)

PLOMIN – ISTRA /T/ 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Babić 52´, 2:0 Murat 70´, 2:1 Maksuti 78´

Žuti kartoni: Murat (Plomin), Jandrić, Peršić, Galik (Istra /T/)

PLOMIN: Brala, Teskač P., Teskač M. (od 83. Težak), Vozila, Fabeta, Murat, Simić, Rutko (od 73. Amić), Amidžić, Babić (od 89. Bošnjak), Fabris.
Trener: Igor Faraguna

ISTRA /T/: Vujica, Peršić, Babić (od 77. Šarčević), Naumov, Rioža, Salković, Peruničić (od 81. Ramljak), Stojnić, Maksuti, Jandrić (od 52. Galik), Petrešić (od 59. Pribetić).
Trener: Damir Vukadin