Home Nogomet Istra 1961 Po tko zna koji put, nije Istra 1961 bila loša, ali je...

Po tko zna koji put, nije Istra 1961 bila loša, ali je poražena

Istra 1961 je dobro izgledala danas u Velikoj Gorici, iskoristivši pukotine u velikogoričkoj obrani u prvom dijelu, ali je u nastavku sve to prosula te je i dalje na samom dnu Prve HNL.

U 24. minuti prva lijepa akcija gostiju kada Špoljarić šutira s 18 metara, ali vratar Banić to brani. Minutu kasnije, „fliper“ u šesnaestercu Istre 1961, Hara je loptu probao smiriti, a kad je ona došla do Bandea, ofenzivac Puljana ju je poslao u kut za 0:1.

Deset minuta kasnije Steenvoorden snažnim udarcem gađa gredu glavom, a poravnanje Gorice stiže u 50. minuti. Suk je ubacio s desne strane, a Lovrića su gosti pustili nečuvanog pa on ljevicom poentira za 1:1.

Uslijedila je serija zamjena, a Gorica je povela u 73. minuti. Momci s klupe, Josip Mitrović i Ognjen Mudrinski režirali su pogodak, prvi je ubacio, drugi glavom “spustio” loptu u mrežu preciznim trzajem. U 84. je Lovrić uzdrmao gredu iz “slobodnjaka” s 25 metara.

VELIKA GORICA – Gradski stadion – I HNL – 23. KOLO
SUDAC: Zdenko Lovrić (Đakovo) POMOĆNI SUCI: Borut Križarić (Čakovec) i Nikola Kečkiš (Virovitica) ČETVRTI SUDAC: Ante Čuljak (Zagreb) VAR SUDAC: Dario Bel (Osijek)

GORICA – ISTRA 1961 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Bande 25′, 1:1 Lovrić 50′, 2:1 Mudrinski 73′

Žuti kartoni: Jovičić, Lovrić (Gorica) Perera (Istra 1961)

GORICA: Banić, Babec, Matar (68. Mudrinski), Doka, Hamad (46. Mitrović, 90. Ngouali), Krizmanić, Lovrić, Špikić (68. Dvorneković), Steenvoorden, Suk, Jovičić

Trener: Siniša Oreščanin

ISTRA 1961: Lučić, Bande (69. Vuk), Blagojević, Bosančić, Gržan, Hara, Rafa Navarro, Perera (82. Guzina), Joao Silva (82. Hujber), Špoljarić (55. Lončar), Šutalo

Trener: Danijel Jumić