Home Rukomet Prva HRL Jug Podjela bodova u Rovinju

Podjela bodova u Rovinju

Osmoplasirani Rovinježi dočekali su četvrtoplasirani Metković na domaćem terenu te uzeli vrijedan bod. Metković bolje otvara utakmicu te nakon tri minute igre preko Batinovića vodi 1:3.

Raguž je pogodio za 2:5 u 6. minuti, ali konsolidirao se domaćin pa je u 10. minuti pogotkom Đukanovića 5:5. Do kraja poluvremena gledali smo igru gol za gol u kojoj je Rovinj preko Kote i poveo prvi puta u 21. minuti, pa su gosti “ganjali” pogodak zaostatka.

Drugo poluvrijeme donijelo je pregršt rezultatskih promjena, a Rovinj je u nekoliko navrata imao lijepu prednost. Rovinj nakon četiri minute nastavka preko Pavlova prvi puta odlazi na +2 (18:16), a dvije minute nakon, u 36. minuti, Đukanović postavlja  +3 (20:17).

Iako su gosti u nekoliko navrata smanjili rezultat u posljednjih dvadeset minuta igre ulazi se s rezultatom 24:21. Marić je pogodio za goste te u 47. minuti postavio 24:23. Nisu posustali domaćini te su nastavili održavati prednost sve do 54. minute kada Batinović pogađa za 28:28.

Nakon što su imali prednost gotovo cijelo poluvrijeme domaći rukometaši u samoj završnici ostali su bez svega. Naime serijom od tri pogotka Metković u 58. minuti preko Raguža vodi 29:31. Međutim, sasvim zasluženo, Bašić s dva uzastopna pogotka poravnava na 31:31. Treba napomenuti kako su gosti imali sedmerac u posljednjoj minuti kojeg nije realizirao Marić.

ROVINJ – SD Valbruna – 1. HRL Jug – 9. KOLO
SUCI: Robert Bernobić (Rijeka) i Josip Gagula (Zagreb)

ROVINJ – METKOVIĆ – MEHANIKA 31:31 (15:15)

ROVINJ: Benussi 3, Begzić 1, Lukšić 1, Bašić 6, Maroš, Djerdj, Pentek 1, Kota 1, Đukanović 9, Maras, Pavlov 8, Kusanović, Massarotto, Bačić, Čuturilo, Modrušan.

Sedmerci: 5/5, Isključenja: 14 minuta (Kota 4, Benusso 2, Begzić 2, BAšić 2, Pentek 2, Pavlov 2)

Trener: Dario Jagić

METKOVIĆ – MEHANIKA: Milas, Marić 8, Cvitanović 1, Vitić 2, Čutura, Kozina, Cvitković, Arapović 5, Marević 1, Čupić, Raguž 3, Kežić 1, Bezer 2, Goluža, Džono 1, Batinović 7.

Sedmerci: 6/8, Isključenja: 18 minuta (Cvitanović 4, Marević 4, Džono 2, Ćutura 2, Kezić 2, Bezer 2, Batinović 2)

Trener: Željko Čagalj