Home Nogomet Istra 1961 Podjela bodova u Varaždinu

Podjela bodova u Varaždinu

Danas su se u 31. kolu HT Prve Lige susreli Varaždin i Istra 1961. Bila je to važna utakmica za obje momčadi s obzirom da se nalaze u opasnoj zoni.

Istra 1961 je od samog početka napala gol gostiju te imala dvije dobre prilike, ali na semaforu nema promjena. Međutim, nakon 18 minuta igre Blagojević centrira s lijeve strane, a najviši u skoku je Hare te gosti imaju prednost od 0:1. U 31. minuti Varaždinci su nakon duela Senića i Hare tražili jedanaesterac međutim sudac Bel pušta igru.

Varaždinci u 34. minuti dolaze do izjednačenja nakon što je Memija na drugoj vratnici pronašao Posavca koji ima lagan zadatak. Posljednjih deset minuta prvog djela proteklo je bez većih uzbuđenja. Istra 1961 je u 54. minuti imala sjajnu priliku. Nakon greške Varaždinaca Gonzalez je krenuo prema protivničkim vratima te tražio Gržana u sredini, ali je Čelić presjekao dodavanje i spasio svoju momčad.

Dvadeset minuta prije kraja Varaždinci su izborili slobodni udarac na 18 metara međutim Postonjski puca preko gola. U 77. minuti opet su prijetili domaćini kada je Senić ubacio loptu na peterac Benko je uklizao, ali poslao loptu preko gola.

Devet minuta prije kraja Varaždin ostaje s igračem manje. Guera Djoru je nakon prekršaja nad Gržanom dobio drugi žuti karton. Iako su nogometaši Istre 1961 imali igrača više na koncu nisu uspjeli postići pogodak i vratiti se punim plijenom iz Varaždina, pa se tako drama na dnu nastavlja.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 30. KOLO
SUDAC: Dario Bel (Osijek) POMOĆNI SUCI: Kruno Šarić (Županja) i Dino Knez (Osijek) ČETVRTI SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica) VAR SUDAC: Duje Strukan (Split) DELEGAT: Damir Bogdanović (Vukovar)

VARAŽDIN – ISTRA 1961 1:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Hare 18, 1:1 Posavec 34′

Žuti karton: Guera Djoux2, Peco, Senić (Varaždin) Hare, Lewitt, Galilea (Istra 1961)

VARAŽDIN: Horkaš, Memija (od 72. Novoselec), Čelić, Peco (od 46. Herrera), Postonjski, Obregon (od 72. Benko), Posavec, Senić, Đurasek, Pellumbi, Guera Djou

Trener: Zoran Kastel

ISTRA 1961: Lučić, Gržan (od 85. Špoljarić), Galilea, Navarro ( od 89. Hujber), Hassane Bande ( od 46. Gonzalez Teston), Ivančić (od 67. Calderon), Tomašević, Šutalo, Levitt (od 85. Šipoš), Blagojević

Trener: Danijel Jumić