Home ISTRA Nogomet Pomlađeni Rudar prošao u četvrtfinale Kupa Istre nakon jedanaesteraca

Pomlađeni Rudar prošao u četvrtfinale Kupa Istre nakon jedanaesteraca

Tino Licul (FOTO: Katarina Franković)

U posljednjem susretu osmine finala Kupa Istre Rudar je nakon jedanaesteraca prošao županijskog drugoligaša Kaštelir Labinci. U regularnom dijelu se labinska mladost pojačana s nekoliko prvotimaca uspjela othrvati kvalitetnoj momčadi domaćina, trenutno četvrtu momčad Druge ŽNL.

U 24. minuti Karlo Kozić je povratnom loptom pronašao Josipa Maksenčuka čiji prizemni udarac od vratnice odlazi u gol. Četiri minute kasnije Adam Mofardin udarcem iz daljine poravnava na 1:1, a 45. minuti Kozić izbija sam na domaćeg vratara i preciznim udarcem donosi drugo vodstvo Rudaru.

Ipak, u 72. minuti Alex Legović iz jedne gužve donosi Kaštelircima remi, odnosno jedanaesterce. Za domaćina su pogodili Josip Ciglar i Marko Živković, dok je Antonio Pavlić obranio udarce dvije najeksponiranije vedete kaštelirskog kluba, Petra Benčića i Adama Mofardina. Pavlić je titulu junaka potvrdio i realiziranim jedanaestercem, a osim njega za Rudar su pogađali Arian Načinović, Josip Maksenčuk i Almir Fejzić.