Home ISTRA Ostali sportovi Poraz Umažanki u Splitu

Poraz Umažanki u Splitu

Nakon dvije uzastopne pobjede rukometašice Umaga su upisale prvi ovosezonski poraz.

Bolje su susret otvorile domaće rukometašice te povele 3:1. U sedmoj minuti Jajčević je pogodila za 4:4. Krenule su Umažanke s  boljom igrom te se to ubrzo vidi na rezultatu. Od 13. do 19. minute gostujuće rukometašice ulaze u seriju od tri uzastopna pogotka koju zaključuje Barišić te Umag ima osjetnije vodstvo (7:9). Međutim, brzo su to anulirale Splićanke, pa nakon samo tri minute vode 10:9, a potom u posljednjoj minuti i dolaze do najveće prednosti na utakmici (14:10).

U drugom poluvremenu iako u zaostatku Umažanke nisu uspjele smanjiti rezultat. Nakon osam minute igre otišle su Splićanke na +5 (19:14), a u 45. minuti pogotkom Birtić na +6 (24:18). Približile su se gošće nekoliko puta na -4, ali nisu ozbiljnije uspjele zaprijetiti.

SPLIT – SČ Gripe – 1. HRL za žene – 3. KOLO
SUCI: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar)

SPLIT 2010 – UMAG 28:22 (14:11)

SPLIT 2010: Rogulj, Mijić 1, Fradelić, Macan, Birtić 10, Rubić 2, Stojanov 6, Lovrić 2, Hudoletnjak 2, Stilinović, Romić, Petković, Kapitanović, Ercegović 6, Strinić, Zelić.

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 10 minuta (Lovrić 4, Birtić 2, Rubić 2, Hudoletnjak 2)

Trener: Alfirević Nenad

UMAG: Kernjus, Hrelja, Miočinović 7, Jajčević 3, Pavković 1, Borizovska 1, Blašković, Sablić 2, Raičković, Grbavčević, Vrančić 3, Kremer, Gombar, Barišić 5.

Sedmerci: 6/6, Isključenja: 6 minuta (Barišić 4, Pavković 2)

Trener: Štingl Valentino