Home Premijer HMRL Liga za prvaka Poreč bolji od Varaždina treći put ove sezone

Poreč bolji od Varaždina treći put ove sezone

Porečani su pobijedili momčad Varaždina u prvom kolu 25:30, a danas, u 6. kolu Lige za prvaka, momčad trenera Lovrinovića i drugi put je bila bolja od Varaždinaca.

Poreč utakmicu otvara serijom 3-0, a nakon osam minuta igre Moslavac pogađa za 5:2. Nakon odličnog otvaranja Porečana gosti imaju seriju od pet uzastopnih pogodaka, pa je u 17. minuti Mihaljević postavio 5:7. Glavaš i Ikanović uzvraćaju, a potom je na Medved u periodu od 24. do 26 minute zaredao tri pogotka te Poreč vodi 11:9. Glavaš je na samom kraju poluvremena osigurao svojoj momčadi prednost od tri pogotka.

Po izlasku iz svlačionice Poreč u uvodnim minutama “lomi” utakmicu, pa tako Medved te dvaput Mataija donose Poreču 17:12. Potom je, danas vrlo raspoloženi, Mataija serijom od tri pogotka u 40. minuti doveo svoju momčad na +7 (20:13). Šest minuta nakon Mataija iz sedmerca donosi najveću prednost domaćina, a na semaforu je stajalo 22:14. Bilo je jasno kako će Poreč upisati nove bodove, a Porečani su mirno i iskusno priveli utakmicu kraju.

Spomenimo još kako je danas Nexe poraženo u susretu sa Sesvetama što je potencijalno zakompliciralo borbu za viceprvaka Hrvatske.

POREČ – SD Veli Jože – Paket24 Premijer Liga – Liga za ostanak – 6. KOLO
SUCI: Marijo Zečević (Zagreb) i Robert Zečević (Rijeka)

POREČ – VARAŽDIN 1930 25:19 (14:11)

POREČ: Muranović, Mataija 7 (5), Medved 5, Krbavčić, Petrov, Vekić, Moslavac L. 1, Malinarich 1, Rađaković, Plovanić, Moslavac K., Ikanović 1, Glavaš 7 (1), Ljubić, Vinković, Čipraka.

Sedmerci: 5/8, Isključenja: 8 minuta (Medved 2, Petrov 2, Malinarich 2, Moslavac K. 2)

Trener: Ilija Lovrinović

VARAŽDIN 1930: Meštrović, Šagij 1, Šafar, Divjak, Hlevnjak 1, Grubišić 4, Kranjec 2, Črnila, Puček 2, Mihaljević 3, Cesar, Kosec, Mlakar 2, Vincek, Tači 2.

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 12 minuta (Šagij 6, Tompić 2, Kranjec 2, Mihaljević 2)

Trener: Damir Turković