Home Premijer HMRL Liga za prvaka Poreč ipak nije uspio iznenaditi Nexe

Poreč ipak nije uspio iznenaditi Nexe

Rukometaši Poreča u sklopu 7. kola Lige za prvaka Paket24 Premijer Lige otišli su na gostovanje u Našice gdje ih je dočekao “ranjeni” Nexe, a pobjeda Porečana mogla bi im otvoriti put prema drugom mjestu prvenstvene ljestvice.

Porečani su u Našice doputovali bez Rađakovića, a nakon šest minuta igre gubili su 5:0. Međutim, Mataija u osmoj poentira za 6:3, a na polovici prvog djela Medved pogađa za 8:6. Nakon što su se Porečani vratili iz zaostatka uslijedio je period igre gol za gol u kojem Nexe kontrolira utakmicu. Potom, u 27. minuti mladi Lugar pogađa za 15:14. Danas su kod Porečana priliku dobili i mladi rukometaši, pa konačni rezultat prvog djela postavlja Vinković.

Nakon predaha, Nexe održava rezultat, a najveću prednost ima u 39. minuti kada je Rodin pogodio za 23:18. Bilo je i +6 (26:20) kada u 44. minuti pogodio Kević. Lugar je u 47. minuti postavio 27:22 ,a onda je Nexe ipak pokazalo kako drugo mjesto prvenstvene ljestvice nije ugroženo te u u 50. minuti preko, bivšeg igrača Poreča, Pribetića odlazi na +8 (30:22). Nakon te serije pogodaka Poreč zove “timeout”, ali bilo je jasno kako bodovi ostaju u Našicama.