Home Premijer HMRL Liga za prvaka Poreč nakon dobrog prvog djela ipak poražen

Poreč nakon dobrog prvog djela ipak poražen

Porečani su u 2. kolu Lige za prvaka na domaćem terenu dočekali vice prvaka Hrvatske. Dobro je momčad Poreča parirala Nexeu u prvom dijelu međutim dva boda, očekivano, odlaze u Našice.

Na samom startu susreta igra se gol za gol, a u minimalnoj rezultatskoj prednosti su domaćini. Prvi put se gosti uspijevaju na +2 (5:7) pogotkom Jaganjca u 12. minuti, a dvije minute nakon pogotkom Jelinića na semaforu stoji 5:9. Glavaš je uspio smanjiti na -3 (7:10) u 19. minuti, a u 24. minuti Medved pogađa i za -2 (10:12). Odlični Porečani potpuni priključak, barem nakratko, “uhvatili” su u 28. minuti kada je za 12:13 pogodio Pribanić. Međutim, gosti su vrlo brzo opet podigli svoju prednost na +4 (12:16)

Nexe bolje otvara drugi dio, pa tako Jelinić pogađa za +6 (12:18) ujedno i najveću prednost gostiju. Ljubić i Rađaković svojim pogotcima ne dopuštaju Našičanima da pobjegnu na veću prednost međutim gosti serijom 6-0 u 41. minuti imaju 14:24. Našičani su mirno priveli utakmicu kraju održavajući stečenu prednost.