Home Rukomet Premijer HMRL Poreč osvojio vrijedne bodove u Vinkovcima

Poreč osvojio vrijedne bodove u Vinkovcima

Porečani su na izrazito neugodnom gostovanju odigrali sjajnu utakmicu i dva boda zasluženo putuju u Poreč.

Očekivano napetu utakmicu nešto bolje otvara domaćin koji nakon dvanaest minuta igre vodi 6:4. Brzo su to poravnali gosti preko Bošnjaka i Krajcara u 15. minuti na semaforu stoji 7:7. Devet minuta prije kraja prvog djela Poreč dolazi do prednosti od dva pogotka kada su uzastopno pogađali Malinarich i Moslavac. Najveću prednost imao je Poreč u 25. minuti kada Bošnjak postavlja 12:15. Tu su prednost do kraja prvog djela održavali Porečani te puno zadovoljniji otišli na predah.

Otvaranje drugog djela pripalo je domaćinu koji je nakon šest minuta igre preko Čička došao do rezultata 20:20. Međutim, Porečani u tom razdoblju nisu dopustili Spačvi da preuzme vodstvo, pa su tako Rađaković, Ikanović i Vučić pogađali za minimalne prednosti gosta. Opet, Poreč ima +2 (22:24) u 41. minuti preko Krajcara. Poravnali su uzastopnim pogotcima Kuže i Božičević pa na semaforu stoji 24:24. Uslijedila je serija Poreča kojom je u 52. minuti vodi 24:27, ali istom mjerom uzvraća domaćin te je u 56. 27:27. Poreč je utakmicu konačno prelomio u 58. minuti kada su nedostižnih +2 postavili Ikanović i Rađaković.

VINKOVCI – SD OŠ Bartol Kašić – Paket24 Premijer Liga – 12. KOLO
SUCI: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (oba Osijek)

SPAČVA VINKOVCI – POREČ 30:32 (15:18)

SPAČVA VINKOVCI: Ćirović, Maroš 2, Mažurana 2, Nađ, Čičak 2, Božičević 9, Vignjević 8, Šebalj, Pašagić, Lašić, Mažurana, Peštić, Kuže 6, Bolanča 1, Peštić.

Sedmerci: 1/1, Isključenja: 2 minute (Mažurana 2)

Trener: Josip Mečić

POREČ: Muranović, Thoss 3, Krajcar 7, Vučić 1, Petrov, Boka, Krbavčić, Vladić, Malinarich 1, Rađaković 6, Radunović, Moslavac 1, Ikanović 6, Bošnjak 7, Ljubić, Vinković.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 12 minuta (Ljubić 6, Krajcar 2, Ljubić 2, Moslavac 2)

Trener: Ilija Lovrinović