Home Rukomet Premijer HMRL Poreč pred vratima Lige za prvaka

Poreč pred vratima Lige za prvaka

Zanimljiva utakmica 15. kola odigrana je danas u Poreču. U goste Porečanima stigla je neugodna Gorica. Međutim, Poreč je pokazao kako je zasluženo prva momčad prvenstva i kako će ozbiljno konkurirati za mjesto koje vodi “u Europu”.

Bolje otvara susret Gorica, pa preko Bure u sedmoj minuti vode 2:4 međutim novo pojačanje Porečana, Filip Glavaš, u 13. minuti dovodi svoju momčad u prednost (5:4). Dobar su otpor pružali gosti te serijom od četiri uzastopna pogotka stvaraju rezultatsku prednost (7:10). Vratili su se brzo u igru domaćini pred sam kraj poluvremena, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 12:12.

Drugi dio, kao i prvi, bolje otvara Poreč te preko Rađakovića i Medveda odlazi na +2. Postupno su gradili prednost domaćini te s nekoliko mini serija deset minuta prije kraja na semaforu stoji 18:14. Nastavili su domaćini s dobrom igrom, pa Rađaković sedam minuta prije kraja “diže” prednost Porečana na +5 (20:15). Do kraja susreta probala se Gorica vratiti međutim bezuspješno.

Poreč je ovom pobjedom gotovo potvrdio Ligu za prvaka te sasvim zasluženo drži prvo mjesto na ljestvici.

Poreč – SD Veli Jože – Paket24 Premijer Liga – 15.  KOLO
SUCI: Damir i Zoran Lončar (oba Varaždin)

POREČ – GORICA 22:19 (12:12)

POREČ: Nikić, Mataija 2, Medved 3, Lugar, Krbavčić, Petrov, Gudić, Vekić, Moslavac L. 3, Rađaković 9, Plovanić, Moslavac K., Vinković, Glavaš 3, Pribanić 2, Ljubić.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 12 minuta (Petrov 2, Gudić 2, Moslavac 2, Glavaš 2, Pribanić 2, Ljubić)

Trener: Ilija Lovrinović

GORICA: Ceković 1, Zrinušić, Goričanec, Negran 1, Šalić, Čakarić 5, Vrbić, Purić, Grizelj 1, Sladoljev, Bura 2, Barišić 1, Svržnjak 2, Tomašić, Novak 4, Gal 2.

Sedmerci: 2/3, Isključenja: 8 minuta (Gal 4, Bura 2, Barišić 2)

Trener: Hrvoje Pekera