Home Rukomet Ostalo Poreč sezonu otvorio europskom utakmicom

Poreč sezonu otvorio europskom utakmicom

Porečani su novu sezonu otvorili europskim natjecanjem, a u goste su im stigli neugodni Islanđani.

Početak utakmice definitivno je pripao gostima koji nakon sedam minuta igre vode 0:5. Prvi gol za domaće postiže Ikanović u devetoj minuti, a pet minuta nakon Rađaković poentira za 4:9. Gosti su pogotkom Runarssona u 17. minuti poveli 5:11 te se činilo kako drže utakmicu pod kontrolom. “Plus” sedam imali su gosti u 26. minuti, a na odmor odlaze s osjetnom razlikom (8:15).

Momčad trenera Lovrinovića pogotkom otvara drugi dio, a nakon pet minuta nastavka Ljubić smanjuje na 12:16. Raspoloženi Bošnjak u 39. minuti pogađa za 14:17 te vraća Poreč “u život”. Nakon igre gol za gol deset minuta prije kraja Ljubić postiže pogodak za 18:20, a iako su Islanđani do kraj postigli dva uzastopna Poreč s aktivnim rezultatom ulazi u drugu utakmicu.

Druga utakmica je na rasporedu sutra, također u Žatici, s početkom u 19 sati.

POREČ – SD ŽATIKA – EHF EUROPSKA LIGA – 1. KOLO KVALIFIKACIJA
SUCI: Michal Badura i Jaroslav Ondogrecula (Slovačka)

POREČ – VALUR  18:22 (8:15)

POREČ: Bošnjak 7, Vučić 3, Ikanović 3, Rađaković 2, Thoss 1, Muranović 1, Ljubić 1, Krajcar, Petrov, Petrov, Boka, Krbavčić, Vladić, Malinarch, Cipraka, Moslavac.

Sedmerci: 1/2, Isključenja: 18 minuta (Bošnjak 4, Ikanović 4, Rađaković 2, Ljubić 2, Krajcar 2, Petrov 2, Boka 2)

Trener: Ilija Lovrinović

VALUR: Magnusson 3, Oskarsson 3, Runarsson 5, Svolu Baldrusson 2, Jonsson 2, Olafsson 2, Davidsson 2, Stefansson 2, Oskarsson 1, Gustavsson, Sakai, Valdimarsson, Finsson.

Sedmerci: 2/4, Isključenja: 10 minuta (Svolu Baldrusson 4, Olafsson 2, Oskarsson 2, Juliusson 2)

Trener:  Snorri Gudjonsson