Home Rukomet Premijer HMRL Poreč uvjerljivo do novih bodova

Poreč uvjerljivo do novih bodova

Porečani su u ovom susretu bili kvalitetnija momčad te očekivano uspjeli upisati nove bodove.

Krenulo je odlično za Porečane koji nakon uvodnog opipavanja snaga zapravo lome susret te nakon 11 minuta igre serijom od pet pogodaka dolaze do prednosti od 7:2. Smanjili su gosti također serijom pogodaka koju predvodi Runtas pa je tako nakon 15 minuta 8:6. Međutim, Poreč opet pokazuje dominaciju te u 24. minuti na semaforu stoji 16:8.

Iako u zaostatku nisu se predavali gostujući rukometaši te u 43. minuti Trčak pogađa za 23:20. Porečka pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje pa je deset minuta nakon ugodnih +5 (27:22) za domaćina. Do kraja su se Rude još jednom primaknule na -3 (28:25), ali je momčad trenera Lovrinovića dovoljno koncentrirana pa na samom kraju susreta serijom pogodaka postavlja konačnih +7.

POREČ – SD Veli Jože – Paket24 Premijer Liga – 13. KOLO
SUCI: Siniša Bosak i Željko Herceg (oba Varaždin)

POREČ – RUDAR RUDE 32:25 (18:14)

POREČ: Muranović, Thoss 2, Krajcar 5, Vučić 6, Krbavčić, Petrov, Boka, Vladić 1, Malinarich, Rađaković 4, Plovanić, Moslavac, Ikanović 4, Vinković, Bošnjak 5, Ljubić 5.

Sedmerci: 5/5, Isključenja: 12 minuta (Vučić 4, Krajcar 2, Moslavac 2, Ikanović 2, Ljubić 2)

Trener: Ilija Lovrinović

RUDAR RUDE: Otmačić, Skenderović 3, Runtas 8, Jurić 1, Štajnkler M. 2, Škiljan, Gaća 2, Suban, Štajnkler T. 2, Kuhar, Trčak M., Trčak A. 7, Žitković, Vrpoljac, Bartolić, Starčević 2.

Sedmerci: 4/7, Isključenja: 12 minuta (Bartolić 4, Runtas 2, Štajnkler 2, Škiljan 2, Starčević 2)

Trener: Tomislav Brnas