Home Premijer HMRL Liga za prvaka Porečani Ligu za prvaka otvorili pobjedom

Porečani Ligu za prvaka otvorili pobjedom

Rukometaši Poreča došli su do prvih bodova u Ligi za Prvaka. Naime, momčad trenera Lovrinovića bila je bolja od Varaždina i tako u prvom kolu, na gostujućem terenu, došla do važne pobjede.

Gotovo pa bez greške otvorili su susret Porečani, pa Ljubić nakon deset minuta igre postavlja 1:6. Nakon sjajnog otvaranja “pali” su gosti, pa se Varaždin primakao na -2 kada je u 13. minuti Vidaček poentirao za 4:6. Održavali su stečenu prednost Porečani, a iako Varaždin u 24. minuti ima samo -1 (10:11) sjajno su odgovorili gosti, pa tako se na poluvrijeme odlazi rezultatom 10:15.

Serija gol za gol, u kojoj Poreč ima prednost od tri ili više pogodaka, traje gotovo cijelo drugo poluvrijeme. Tek u posljednjih sedam minuta domaćin se opasno približio kada je Šestak s dva uzastopna pogotka doveo svoju momčad na 22:24. Imali su Varaždinci pogotkom Čelića i samo -1 (24:25) u 55. minuti, ali Porečani, kao i na kraju prvog djela, ostaju pribrani, pa predvođeni najiskusnijima (Mataijom i Pribanićem) minutu prije kraja vode 24:28.